żwir

Odwadniacze taśmowe to zaawansowane urządzenia, wykorzystywane w różnym celu. Nadają się zarówno do odwadniania wybranych gruntów, jak i oczyszczania i osuszania piasku, żwiru i innych materiałów wykorzystywanych w przemyśle budowlanym. Ponieważ są to urządzenia dużych rozmiarów, najczęściej korzysta się z pomocy profesjonalnych firm, które dysponują odwadniaczami taśmowymi w swoim repertuarze. Poniżej opowiemy nieco więcej na ten temat. Dowiesz się kiedy i dlaczego korzysta się z odwadniaczy taśmowych, dla kogo są dedykowane oraz w czym tkwi ich wyjątkowa przydatność.

Odwadniacze taśmowe

Piasek i żwir to materiały niezwykle użyteczne i często wykorzystywane. Znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle budowlanym, a także konstrukcyjnym, drogowym i licznych innych gałęziach gospodarki. By jednak materiały te były najwyższej jakości, należy odpowiednio je oczyścić, usuwając nadmiar niepożądanych składników. Co dokładnie mamy na myśli?

Chodzi przede wszystkim o nadmiar wody. Stanowi ona dużą część masy piasku i żwiru, dlatego jej usunięcie pozwala uzyskać klarowny i w pełni sypki materiał. Ponadto, odwadniacze taśmowe mogą pomóc w usunięciu różnego typu zanieczyszczeń – zwłaszcza tych organicznych – co również pozytywnie wpływ na jakość żwiru i piasku. W dużym skrócie odwadniacze taśmowe służą do podniesienia jakości pulpy piaskowej.

Działania takie są niezwykle ważne, z uwagi na rosnącą na naszym rynku konkurencję. Coraz więcej dostawców piasków i żwirów walczy o swoich klientów, w rezultacie czego – prześcigają się w dostarczaniu materiałów coraz lepszej jakości. Warto przy tym podkreślić, że osuszanie piasków i żwirów o frakcji większej niż 2 mm. jest stosunkowo łatwe i przebiega dość szybko. W przypadku elementów drobniejszych – czyli właśnie piasku – zadanie jest o wiele bardziej skomplikowane.

Dlatego to właśnie płukanie piasku oraz wyjątkowo drobnego żwiru jest najczęstszym zadaniem dla odwadniaczy taśmowych. Pod tym względem, są one – obok hydrocyklonów – jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań. Pozwalają uzyskać znakomite efekty w relatywnie krótkim czasie.

Odwadniacze taśmowe do twoich usług

Nie będzie zaskoczeniem, gdy przyznamy, że odwadniacze taśmowe to urządzenia dużym rozmiarów. Znajdziesz zarówno modele o długości 48 metrów, jak i dłuższe – nawet do 60 metrów lub więcej. Wiele spośród dostępnych odwadniaczy to urządzenia o otwartej konstrukcji, których podstawową konfigurację można przemodelować. W rezultacie, działanie odwadniacza taśmowego może zostać dostosowane do oczekiwań twojego przedsiębiorstwa, miejsca jego pracy, a także typu materiału, którego oczyszczeniem będzie się zajmować. Odwadniacze o w wersji otwartej znajdziesz pod linkiem Żwir-Kop.pl.

Wydajność poszczególnych odwadniaczy może się różnić, jednak często wynosi ona około 120 ton na godzinę. Jest to dość atrakcyjny wynik, w porównaniu do innych urządzeń stosowanych w tym samym celu. Ponadto, odwadniacze można zazwyczaj podłączyć do sortowni, co dodatkowo usprawnia proces oczyszczania materiałów i ich przygotowywania do dalszej eksploatacji lub sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here