Moda na industrializm nadal trwa. Aranżacje z wykorzystaniem ciekawych dodatków oraz mebli w stylu industrialnym znalazły swoje miejsca na rynku wnętrzarskim i nie wygląda na to, aby w najbliższym czasie miały je opuścić. Jak wprowadzić do swojego mieszkania odrobinę industrializmu? Najłatwiej będzie zakupić odpowiednie meble. Do jakich stylów będą najbardziej pasować? W dzisiejszym artykule odpowiadamy na te i podobne pytania.
Meble industrialne – świetne uzupełnienie stylu minimalistycznego
Czy meble w stylu nawiązującym do industrializmu sprawdzą się jedynie w budynkach po starych fabrykach lub przestronnych zakładach produkcyjnych? Czy jeżeli nie masz w swoim domu ścianki z choćby tapetą w cegły lub z betonem, musisz zapomnieć o tym, że industrialne meble w ogóle są dostępne na rynku? Nic bardziej mylnego. Drewniane biurko z metalowymi nóżkami czy prosty w designie, surowy stolik doskonale będzie wyglądać również w otoczeniu bardzo prostych dodatków. Styl minimalistyczny stanowi doskonałe pole do eksperymentowania z aranżacjami wnętrz!
Świat skandynawski kontra industrializm: czy to może być dobry kierunek?
Pojedyncze elementy stylu industrialnego mogą również doskonale ubogacić szczególnie modną obecnie stylistykę skandynawską. Meble industrialne będą świetnie wyglądać w przestronnych loftach urządzonych z myślą o chłodnych klimatach Szwecji i Norwegii. Skandynawska kolorystyka, czyli chłodny błękit, nieskazitelna biel czy jasna szarość to dobre tło dla mebli nawiązujących swoim designem do surowości, prostoty oraz użyteczności. Drewno używane w meblach przy stylu industrialnym będzie dobrym uzupełnieniem dla estetyki skandynawskiej, a taka mieszanka styli w jednym pomieszczeniu z pewnością przykuje uwagę gości.
Styl industrialny w praktyce – czym się charakteryzuje?
Meble w stylu industrialnym są zazwyczaj bardzo surowe i niezwykle proste w konstrukcji. Projektanci często używają do ich stworzenia sękatego drewna, metalu oraz prostych połączeń kolorystycznych w rodzaju czerń i brązy. Taka kompozycja idealnie wygląda na tle czerwonych cegieł, które mogą być w danym pomieszczeniu po prostu tapetą. Industrialne wnętrza mają zazwyczaj dużo przestrzeni, a w przypadku niewielkich pokoi wykorzystywana jest gra perspektywą w celu zwiększenia metrażu optycznie. Duże, przestronne okna oraz ciemna, z pozoru dość smutna i przygnębiająca kolorystyka, to główne wyznaczniki stylu. W tak urządzonych pomieszczeniach konieczne jest wprowadzenie światła w postaci interesujących lamp o budowie tak samo prostej jak meble.