propagator

Ukorzenianie roślin to skomplikowana czynność. Można ją jednak w prosty sposób kontrolować dzięki specjalnym, mini szklarniom. Specjalny propagator ułatwia hodowlę sadzonek kwiatów, warzyw, czy też ziół. W jednym pojemniku można wyhodować nawet kilkadziesiąt sadzonek. Następną czynnością jest ich przesadzenie do gleby. Z propagatora korzystają chętnie hodowcy, rolnicy, ale staje się coraz bardziej popularny w hobbystycznej uprawie roślin, np. sadzonek na działkę rekreacyjną.

Mini szklarnia zapewni szybki wzrost roślinom

Systemy ukorzeniające pomagają profesjonalnym hodowcom uzyskać obfite plony. Mogą z nich korzystać też wszyscy amatorzy zielonych roślin. Jak zatem działa propagator? To urządzenie o prostej budowie z dużą liczbą wgłębień na nasiona. W każdym zagłębieniu umieścić można nasiona. Dzięki automatycznemu systemowi wspomagającymi wzrost, będą one szybciej kiełkować. W momencie, gdy rośliny wypuszczą odpowiednio długie i mocne korzenie, można je przesadzić na docelowe podłoże, np. do ogrodu, do doniczki lub do większej szklarni. Działanie propagatora nie jest skomplikowane i wykorzystuje naturalne procesy wegetacji, jakie występują w przyrodzie. Można dobrać odpowiedni propagator do charakteru hodowli, do rodzaju roślin i do własnych potrzeb. Są to automatyczne ukorzeniacze z dodatkowym, elektrycznym systemem lub proste mini szklarnie. Ich zaletą jest kompaktowa budowa. Dzięki niewielkim rozmiarom taki propagator można przenosić w dowolne miejsce.

Propagator z systemem automatycznego nawadniania dla wymagających hodowców

W profesjonalnej uprawie roślin z pewnością pomoże automatyczny propagator zaopatrzony w system dozowania wody. Nawadnianie odgrywa priorytetową rolę w procesie hodowli roślin. Aby nasiona wykiełkowały, potrzebują równomiernego dopływu wody. Zamiast samodzielnie podlewać szczepki, można wykorzystać pojemny i wydajny ukorzeniacz na prąd. W takim propagatorze nawadniającym sadzonki utrzymywana jest wysoka wilgotność, która sprzyja wzrostowi. Większość roślin potrzebuje stałego dopływu wody i ciepła. Górna pokrywa zapewnia cieplarniane, niemalże szklarniowe warunki.

Podgrzewana szklarnia do sadzonek

Kilka zasadniczych czynników wpływa na szybkie kiełkowanie. W hodowli roślin najważniejsze jest utrzymanie wilgotnego podłoża, stałej temperatury, osłona przed wiatrem i szkodnikami. Propagator w formie podgrzewanej szklarni zapewni optymalne warunki młodym sadzonkom. Jest niezastąpionym elementem każdej nowoczesnej i profesjonalnej hodowli. Dzięki sprzętowi do ukorzeniania roślin można w prosty i prawie bezobsługowy sposób wyhodować dużą liczbę sadzonek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here