obrusy haftowane

Przygotowanie eleganckiego nakrycia stołu to prawdziwa sztuka wymagająca umiejętności tworzenia estetycznych, spójnych kompozycji. Oczywiście przy tego typu aranżacjach dobre chęci i umiejętności kreatywne są niewystarczające. Potrzeba jeszcze odpowiednich naczyń, sztućców i różnego rodzaju dodatków, które pozwolą stworzyć piękny stół dopasowany do konkretnej okazji. Szczególnie ważnym elementem nakrycia są obrusy haftowane, szydełkowe czy naturalne zdobione koronką. Jaki ich rodzaj wydaje się najciekawszy?

Tradycyjne zdobienia zawsze w cenie

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj obrusu się zdecydujesz – bawełniany, lniany czy wykonany z charakteryzujących się specjalnymi właściwościami materiałów syntetycznych, w każdym przypadku warto zainwestować w jego wersję z efektownymi zdobieniami. Przy specjalnych okazjach najczęściej stosuje się pięknie zdobione obrusy haftowane, które powszechnie uważane są za najbardziej ekskluzywne, ewentualnie naturalne obrusy uzupełnione koronką. Ciekawym wyborem na imprezę plenerową może być również obrus szydełkowy, o ażurowym, niezwykle zwiewnym charakterze. Dzięki dużej różnorodności dostępnych w sprzedaży obrusów haftowanych i z koronkami bez trudu odnajdziesz modele z motywami pasującymi do konkretnych okoliczności – określonych rodzajów świąt czy imprez o charakterze rodzinnym.

Piękna ozdoba, ale nie tylko

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na obrus haftowany, szydełkowy czy zdobiony koronkami, w każdym przypadku szczególną uwagę zwróć na rodzaj tkaniny, z jakiej go wyprodukowano. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest inwestycja w model plamoodporny, wykonany z nienasiąkliwej tkaniny, ewentualnie z materiału pokrytego specjalną hydrofobową powłoką ochronną, na przykład teflonem. Jeśli w większym stopniu zależy Ci na elegancji przygotowanego nakrycia stołu niż na jego walorach praktycznych, ciekawszym wyborem mogą okazać się delikatne obrusy haftowane wykonane z tkanin naturalnych – bawełnianych lub lnianych. Oczywiście również wśród obrusów plamoodpornych znajdziesz ich pięknie zdobione wersje, czego znakomitym przykładem są modele uzupełnione dekoracyjnym haftem Richelieu.

Wybierając obrus haftowany, szydełkowy lub z koronką, pod względem wykończenia dopasowany do konkretnego rodzaju uroczystości, zyskujesz możliwość stworzenia prawdziwie wyrafinowanego nakrycia stołu, które przykuje uwagę każdego z zaproszonych na tego typu wydarzenie gości. Jeśli chcesz zrobić na nich większe wrażenie, nie zapomnij również o innych dodatkach – wazonach, świecznikach, bukietach kwiatów czy papierowych ozdobach na stół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here