Zainspiruj się oświetleniem, które należy do najbardziej pożądanych w roku 2019!

Inspirujące oświetlenie? Światło, które budzi podziw i kolory, które ożywiają domowe wnętrza? Zdecydowanie tak! Choć zaczęliśmy już drugi kwartał 2019 roku, to jednak wciąż mamy okazję skorzystać z propozycji najmodniejszych lamp przewidzianych na najbliższe sezony. Co będzie trendy, w co warto zainwestować, który kierunek oświetleniowej aranżacji wnętrz obrać?

 

Natura – za każdym razem fascynująca

 

Przyroda nigdy się nie nudzi. Niejednorodna, rozmaita, zaskakująca. Trudno się dziwić, że natura staje się dla projektantów inspiracją. Wykorzystują jej charakter pośród wielu elementów wyposażenia, choć nie tylko. Dla przyrody, a właściwie naturalnych materiałów, znalazło się miejsce pośród modnego oświetlenia.

 

Lampy drewniane są coraz chętniej wybierane. Drewno ma w sobie charakter i ciepło. Jest przyjazne, a do tego ekologiczne, dzięki czemu wpisuje się w obecne potrzeby ochrony środowiska. Oświetlenie bazujące na drewnianych elementach, może z powodzeniem służyć nam przez długie lata użytkowania. Jest nie tylko różnorodne ze względu na rozmaitość barw. Nie brakuje mu dozy uniwersalizmu, który sprawia, że drewniane lampy można wpisać w aranżacje rustykalne, vintagowe, ale i klasyczne, nowoczesne, a nawet industrialne. Połączone z metalem czy szkłem, zyskuje na elegancji, niekiedy wręcz luksusu. W ciekawym kształcie i dużym rozmiarze, staje się ekskluzywnym dodatkiem o walorach praktycznych.

 

Więc chodź, pomaluj mój świat…

 

A tak naprawdę tylko swój. Świat sypialni, salonu czy pomieszczenia biurowego. W 2019 roku korzystamy z barw, łącząc je ze sobą, wybierając kontrasty i pozwalając sobie na najbardziej ekstrawaganckie mieszanki. Wybieramy różne barwy na poszczególne ściany, a te stają się tłem do wkomponowania w nie równie kolorowego oświetlenia.

 

Białe i czarne lampy, jak te z oferty sklepu Lampy.it, to elegancja i harmonia. Coś jak odwieczna mała czarna, o której bycie trendy nigdy nie trzeba się martwić. Biel i czerń pośród oświetlenia zaaplikujemy do minimalistycznych i nieco surowych pomieszczeń. Jeśli jednak aranżacja salonu, a nawet sypialni ma wywoływać szeroki uśmiech na ustach, odpowiadać za efekt wow, stawiajmy na kolory. Jakie? Dowolne! Niechaj się przenikają, będą mocne i wyraziste. Jedyne czego nie może zabraknąć, to spójności aranżacyjnej, ale za ten efekt odpowiada każdy element wyposażenia, nie tylko oświetlenie.

 

Nie chcesz Vincenta van Gogha na ścianach? Sięgnij po lampę…

 

Dziełami sztuki nie są już tylko obrazy i rzeźby. W swoich domach możemy posiadać pięknie wykonane i zdobione meble, naczynia czy też… lampy. Dokładnie tak, nawet oświetlenie jest w stanie zyskać na walorach dzieła sztuki. W 2019 roku stawiamy zatem na niecodzienne wydanie dzieł. Wybieramy oświetlenie o bardzo oryginalnych kształtach. Może być ono pełne nietypowych detali, jak i inspirujące ze względu na rozmiar. Masywna lampa w małym pomieszczeniu? Czy to może się udać? Jeśli zostanie właściwie dobrana i znajdziemy dla niej dogodne miejsce montażu, a poza tym zrezygnujemy ze zbędnych ozdób wszelkiego rodzaju, jej rola nabierze znaczenia.

 

Najciekawsze lampy w połączeniu z barwą światła, wąskim snopem, który oświetla tylko wybrany fragment przestrzeni, stają się cenne dla naszych aranżacji. Budują klimat i nie są już jedynie tłem, a wręcz podstawą przemyślanego wystroju.

 

Spot lighty – punktowe oświetlenie w domu

 

Unikalność i design. Zaledwie za pomocą tych dwóch słów można by określić oświetlenie, jakim są spot lighty. Małe, proste, bez zbędnych ozdób, detali, fantazyjnych kształtów, ale mające niepodważalny atut. To zwykle ruchome źródła światła, co oznacza, że w precyzyjny sposób można oświetlić każdą domową przestrzeń.

 

Tego typu reflektorki są na tyle uniwersalne, by z powodzeniem wpisać je w dowolną stylistykę wnętrz. Choć występują raczej w podstawowych kolorach, to jednak sposób oświetlania, wybrany rodzaj światła, są tutaj najważniejsze. Małe rozmiary dają zaś szansę na uzupełnienie pomieszczeń niewymiarowych, niewielkich, w których każdy centymetr ma ogromne znaczenie.

 

Reflektorki mogą spełniać rolę oświetlenia głównego lub dodatkowego. To od nas zależy, czy postawimy na funkcjonalność, czy zabawę światłem i dekorację. Czy będziemy chcieli równomiernie rozjaśnić duże pomieszczenie, wybierając niemałą liczbę punktów świetlnych, czy też zadbamy o przytulny klimat wydzielonej w pokoju strefy.

 

Ten rok należy do natury, rozmiarów i kolorów. Wykorzystajmy je, zainspirujmy się, by wybrać oświetlenie, które nie będzie tylko praktyczne. W końcu to aranżacja wnętrza sprawia, że dobrze się w niej czujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here