śmieci

Niejednokrotnie zastanawiałeś się pewnie: ”Skąd bierze się u taka gromada śmieci?! „. Każde wyjście z domu, wiąże się z braniem ze sobą worka, który jest już zapełniony po brzegi. Być może zdarza Ci się także, nie nadążać z kupowaniem nowych worków. Jeśli tak to nic straconego. Czas na zmiany! Śmieci bowiem nie tylko źle wpływają na nasze otoczenie, ale również na całą naszą planetę. Potrafią one być niemałym utrapieniem. Oto kilka sposobów na to, aby skutecznie zmniejszyć ich produkcję. Jesteście ciekawi?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-ograniczyc-produkcje-smieci/

Co ląduje w Twoim koszu – identyfikacja śmieci

Może zabrzmi to dziwnie, ale jest to bardzo ważny aspekt. Ważne jest, aby pozbyć się nawyków, przez które nagromadzamy bardzo dużą ilość śmieci. Jakie to nawyki? Między innymi ciągłe zamawianie jedzenia na wynos, kupowanie wody butelkowanej zamiast zakupienie dzbanka z filtrem, pakowanie warzyw i owoców w supermarkecie do foliowych torebek, a także niezabieranie na zakupy toreb, które posiadamy w domu.

Właśnie przez takie nawyki ilość śmieci w naszych domach jest bardzo duża. Nie wszystko jednak uda nam się od razu wyeliminować. Do tego potrzeba czasu. Małymi krokami zawsze jednak da się dojść, do wyznaczonego celu.

Ogranicz zużycie w swoim otoczeniu 

Należy zacząć to przede wszystkim od ograniczenia plastiku w naszym domu. Podczas pobytu w sklepie, za każdym razem zamiast foliowej reklamówki, wybierz tą, którą uszyjesz samodzielnie z materiału. Takie torby możesz też bez problemu zakupić przez internet. 

Jeżeli nie chcesz jednak wydawać pieniędzy lub robić czegoś własnoręcznie, postaw na inne sposoby, które również się sprawdzają. W sklepach dostępne są na przykład kartony po produktach, które zostały po rozłożeniu towaru na półkach. Nikt nie będzie przecież miał Ci za złe, jeżeli użyczysz jednego z nich.

Zobacz też: http://www.scandihome.pl/robot-sprzatajacy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here