Usługi DDD dla biznesu

W przypadku wielu branż utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa sanitarnego jest absolutną podstawą. Co więcej, regularne przeprowadzanie dezynfekcji, dezynsekcji czy też deratyzacji może być w niektórych przypadkach wymagane przepisami prawa. Z tego powodu zdecydowanie warto mieć chociaż podstawową wiedzę w tym zakresie. Sprawdź, na czym polegają usługi DDD i co należy o nich wiedzieć.

Dezynfekcja

Głównym celem dezynfekcji jest likwidacja mikroorganizmów wywołujących różnego rodzaju choroby zakaźne. W wielu branżach na co dzień korzysta się ze specjalnych urządzeń, które są w stanie oczyścić powietrze, i przedmioty ze szkodliwych drobnoustrojów. Niekiedy jednak w celu zminimalizowania ryzyka epidemiologicznego konieczne może być skorzystanie z profesjonalnych usług ze strony https://vaco.com.pl/.

Dezynfekcji dokonuje się z wykorzystaniem metod dopasowanych do sytuacji. Technicy wykonują swoją pracę w specjalnych strojach, natomiast inne osoby muszą opuścić pomieszczenie na czas zabiegu. Po przeprowadzeniu dezynfekcji zaleca się przemycie powierzchni, które mogą mieć kontakt z żywnością. Z takich usług najczęściej korzystają m.in. służba zdrowia, przemysł spożywczy, gastronomia, hotelarstwo oraz fermy drobiu.

Dezynsekcja

Obecność różnego rodzaju insektów nigdy nie kojarzy się z czymś przyjemnym. Na dodatek spora część owadów jest bardzo niebezpieczna ze względu na możliwość przenoszenia groźnych chorób. Niekiedy nawet utrzymanie czystości na wysokim poziomie może nie zabezpieczyć przed pojawieniem się szkodników np. w przemyśle rolno-spożywczym, biurowcach lub budynkach mieszkalnych.

W takiej sytuacji warto skorzystać z usług dezynsekcji oferowanych przez firmę Vaco. Metoda likwidacji insektów zależy od konkretnej sytuacji. Ponadto zawsze konieczne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczeń. Często należy odsunąć meble i sprzęty w celu udostępnienia ekipie techników ścian, konieczne może okazać się również tymczasowe usunięcie np. listw. Dotarcie do kryjówek insektów jest podstawą skuteczności dezynsekcji.

Deratyzacja

Choć często mieszkańcy miast nie do końca są świadomi obecności myszy i szczurów w okolicy, to gryzonie nadal stanowią spore ryzyko epidemiologiczne w takich miejscach. Szczególnie niebezpieczne są ich odchody, które przenoszą groźne choroby zakaźne np. tyfus i salmonellozę. Z tego powodu zgodnie z obowiązującym przepisami regularna deratyzacja jest obowiązkowa m.in. w budynkach wielolokalowych, lokalach gastronomicznych czy też szpitalach.

Zasadniczo przeprowadzanie zabiegów mających na celu likwidację i zapobieganie pojawieniu się gryzoni jest konieczne wszędzie tam, gdzie spotyka się wiele osób lub przechowywanych jest wiele zwierząt. Deratyzacja obejmuje zarówno zabezpieczanie budynków poprzez np. ich uszczelnianie, jak i wykładanie trutki czy też korzystanie z usług profesjonalnych firm. Za niedopełnienie obowiązku grożą kary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here