Szafy pod zabudowę - jak je wybierać?

Stoisz właśnie przed wyborem kolejnej szafy. Wahałeś się już nad tą klasyczną a tą pod zabudowę i ostatecznie stwierdziłeś, zapoznając się wcześniej z ich poszczególnymi cechami, że to ten drugi typ mebli zadziała w twoim domu znacznie lepiej. Niby więc wiesz już mniej więcej, to tak naprawdę chcesz kupić, ale gdy okazuje się, że nawet szafy pod zabudowe są zróżnicowane i to pod różnymi względami, masz kolejną zagwozdkę, którą musisz jakoś rozwiązać. Pierwszą decyzję udało ci się już jednak podjąć i zdecydowałeś się na rzeczywiście najlepszy typ mebli organizacyjnych. Szafa pod zabudowę to standardowe rozwiązanie, które sprawdzi się i w niewielkiej kawalerce, i w gigantycznym i wyróżniającym się swoją wielkością domu. Umożliwi ci ona zorganizowanie dosłownie każdej przestrzeni. Będziesz mógł ją zastosować w sposób standardowy lub zupełnie nietypowy, kierując się tutaj jedynie swoimi osobistymi pragnieniami i potrzebami (licząc się także ze zdaniem pozostałych domowników). Szafa pod zabudowę wtopi się w każde pomieszczenie, w którym tylko ją umieścisz. Doskonale uzupełni te wnęki, które wcześniej pozostawały zupełnie puste i przez które czułeś, że tracisz to cenne miejsce, jakie mógłbyś doskonale wykorzystać. Teraz właśnie zyskasz taką szansę! Będziesz mógł sięgnąć po rozmaite systemy meblowe, patrząc na to, jakie są ich poszczególne cechy techniczne i ogólne właściwości. Wybierz dla siebie po prostu taką szafę, która nie znudzi ci się już po jednym miesiącu. Nie jest to bowiem najtańszy element wyposażenia. A skoro wydasz na niego przynajmniej ten jeden tysiąc złotych, chcesz na pewno, by te pieniądze zostały dobrze zainwestowane.

Szafy do zabudowy różnią się od siebie przede wszystkim samym wnętrzem. Gdy tylko zajrzysz do ich środka, porazi cię mnoga ilość nietypowych rozwiązań. Wśród elementów wypełniających wnętrza takich szaf doszukasz się i szerokich bądź węższych półek, i klasycznych szuflad bądź pustych wnęk, i drążków, na których będziesz mógł powiesić wieszaki z odzieżą wierzchnią bądź koszulami. Jako że nawet dziedzina artykułów przeznaczonych do organizowania odzieży zmieniła się na przestrzeni lat i dziś pojawiły się w niej specjalne druciane bądź wiklinowe kosze, one także mogą stać się stałym elementem twoich szaf pod zabudowę – jeśli tylko wyrazisz chęć ich zastosowania. Wśród tych dodatkowych i niekoniecznie niezbędnych elementów wyposażających wnęki szaf pojawiają się natomiast różnego typu oświetlenia. Najczęściej są to po prostu niewielkie i praktyczne lampki LED, które mocuje się do górnych części szafek, aby oświetlały one ich wnętrza i pozwalały ci z nich jeszcze łatwiej korzystać – niezależnie od aktualnej pory dnia i nocy. Zwróć koniecznie uwagę na to, czy wybrany przez ciebie mebel posiada odpowiednie oświetlenie. Dzięki niemu nawet w samym środku nocy będziesz mógł wstać z łóżka i wyciągnąć z szafy dowolny przedmiot i to bez konieczności zapalania głównego światła. Dodatkowy komfort użytkowania zapewnią ci natomiast specjalistyczne stopery, które umieszcza się w samych szynach, aby drzwiczek poszczególnych komód nie dało się zbyt mocno rozsunąć albo otworzyć. Te drobne elementy mogą naprawdę ułatwić ci życie. Skoro więc już sam tworzysz swoją nową szafę, zadbaj o to, by nie zabrakło w niej tego rodzaju wielofunkcyjnych dodatków – zarówno klasycznego oświetlenia, jak i zabezpieczających stoperów.

Wszystkie szafy pod zabudowe wyposażane są w drzwi przesuwane. Czy wiesz jednak, że nawet ten standardowy system doczekał się dwóch swoich wersji? Różnice wynikają w nich z samych materiałów. Mimo iż do tej pory systemy drzwi tworzono najczęściej z samego aluminium, ostatnio coraz częściej wykonuje się je również ze stali. Te pierwsze, czyli najbardziej klasyczne, które na pewno sam dobrze kojarzysz, najlepiej zadziałają w drzwiach przejściowych. Jako że rzadko kiedy są one stałymi elementami szaf, jeśli zastanawiasz się nad tym, z czego wykonać systemy ich rozsuwanych drzwiczek, postaw raczej na równie praktyczną stal. Tak naprawdę nie różni się ona niczym specjalnym od zwykłego aluminium. Równie dobrze nadaje się do tworzenia systemów drzwiczek, a jej przewaga wynika z jej niższej ceny. Skoro możesz na czymś zaoszczędzić, na pewno z przyjemnością to zrobisz. Jeśli więc sama wybrana przez ciebie szafa pod zabudowę okazała się być dosyć droga, postaraj się przynajmniej uzupełnić ją systemem drzwiczek wykonanym ze stali. Na pewno nie poczujesz tutaj żadnej różnicy. Będzie on działać dokładnie tak samo jak ten aluminiowy, ale ucieszy się bardziej, skoro zapłacisz za niego odrobinę mniej.

Nawet jeśli czytasz ten tekst, czyli teoretycznie powinieneś już być zdecydowany na zakup pewnej szafy pod zabudowę, możesz wciąż mieć pewne wątpliwości, czy to na ten rodzaj mebla powinieneś postawić. Przekonaj się do niego raz jeszcze. Odkryj jego cudowne właściwości, dzięki którym twoje życie już niedługo stanie się po prostu prostsze. Jeżeli rzeczywiście zdecydujesz się na sięgnięcie po szafy pod zabudowę, będziesz mógł wypełnić nimi dosłownie każdą lukę i przestrzeń – nawet to miejsce, którego do tej pory w ogóle nie użytkowałeś, bo wydawało ci się, że nic się w nim nie zmieści. Szafę wykonasz na zamówienie, dlatego umieścisz ją nawet pod samym skosem, uzupełniając nią mały pokoik na poddaszu. Wypełnisz nią narożnik, który do tej pory wydawał ci się być takim miejscem, które po prostu zawsze musi być puste. Doskonale poradzisz sobie z zaaranżowaniem nawet malutkiego pokoiku, tworząc z niego bardzo funkcjonalne i lekkie miejsce. Szafy pod zabudowe częściowo projektujesz samodzielnie. Wykonujesz je na zamówienie – udajesz się do biura tworzącej je firmy i wraz z jego pracownikami decydujesz o kolejnych elementach i szczegółach twojego produktu. Dostosowujesz go zatem w stu procentach do oczekiwań swoich i wszystkich pozostałych domowników. Masz po prostu pewność, że to, co odbierzesz po paru tygodniach, sprosta twoim wymaganiom, które nieraz bywają przecież bardzo, ale to bardzo wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here