Serce naszego biura, czyli jak wybrać porządne biurko

Biurko jest nieodłącznym elementem każdego biura. To właśnie przy nim pracownicy biurowi spędzają najwięcej czasu w ciągu dnia. Decyzja o jego kupnie nie może więc być podejmowana pochopnie. Jak wybrać biurko, które nie tylko będzie funkcjonalne, ale i będzie wizytówką naszego gabinetu?

Biurko do biura – funkcjonalność przede wszystkim!

Gdybyśmy mieli w kilku słowach określić, jakie jest idealne biurko do biura, z pewnością odpowiedzielibyśmy: funkcjonalne, przestronne i wygodne. Nie możemy zapominać, że niejednokrotnie spędzamy przy nim pół dnia. Biurko powinno więc być dopasowane do naszej pozycji, tak by siedzenie przy nim było wygodne i komfortowe.

Jeśli chodzi o wielkość mebla, biurko gabinetowe powinno pomieścić wszystkie rzeczy, z których najczęściej korzystamy, a więc laptopa, telefon, przybornik na długopisy, dokumenty itp. Przyjęło się, że standardowy rozmiar biurka to 120×80. Jednak w przypadku, gdy mamy do czynienia z biurkami managerów, kierowników czy szefów całej firmy, biurko do gabinetu może mieć nawet 180 cm długości.

Kolejna ważna rzecz to miejsce na inne potrzebne rzeczy, które zwykle nie leżą na biurko, takie jak zszywacze, nożyczki, dodatkowe długopisy itp. Standardowe biurka do biura nie posiadają żadnych szuflad czy szafek – zwykle jest to jedynie blat z podstawą. Do tego dobiera się odpowiednią szafkę, którą można wstawić pod biurko. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zakupić biurko od razu z wbudowanymi szufladami i szafkami, które pozwolą nam zorganizować całą przestrzeń i uporządkować rzeczy znajdujące się na biurku.

Tak jak i inne meble biurowe, biurka powinny przede wszystkim być komfortowe. Dlatego w sklepach coraz częściej znajdziemy modele, które mają możliwość regulacji wysokości blatu, tak by dopasować je do konkretnego pracownika. Duży wybór biurek znajdziecie na stronie https://zona-design.pl/meble/biurka/do-biura-gabinetu/.

Biurko wizytówką Twojej firmy

Nie możemy zapomnieć, że niejednokrotnie biurko biurowe jest wizytówką naszej firmy. Jeśli w naszym gabinecie co rusz pojawiają się jacyś klienci czy kontrahenci, biurko pełni również funkcję reprezentatywną. Nie może więc być to mebel kupiony za grosze w jakimś najtańszym sklepie. Warto dopasować je do stylu, w jakim urządziliśmy gabinet.

W tradycyjnych i klasycznych gabinetach największym powodzeniem cieszą się eleganckie biurka gabinetowe. Zwykle charakteryzują się one dużą powierzchnią roboczą oraz dodatkową dostawką w postaci komody podbiurkowej. Często też w gabinetach szefów spotkamy biurko narożne biurowe, która zapewnia więcej przestrzeni. Najpopularniejsze kolory biurek w klasycznych gabinetach, to m.in. ciemny dąb czy wenge.

Biurko gabinetowe nowoczesne to najczęściej uosobienie prostoty i minimalizmu. Takie biurka spotykamy zwłaszcza w nowoczesnych biurach architektów czy agencjach marketingowych. Cechują się one zwykle jasnymi barwami, a także prostą konstrukcją. Często zamiast tradycyjnej, drewnianej podstawy, mamy tu ramę metalową. Drewno zwykle zastępowane jest połączeniem szkła i metalu.

Jeśli szukacie również innych mebli do tradycyjnego lub nowoczesnego gabinetu, znajdziecie je na stronie https://zona-design.pl/meble/biurowe/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here