Nadszedł czas na przedłużanie rzęs! Zobacz, co musisz o tym wiedzieć?

Wiele kobiet od lat regularnie przedłuża rzęsy, są jednak i takie, które na ten zabieg jeszcze się nie zdecydowały. Obawa i niepewność to naturalne emocje związane z pierwszym wykonaniem zabiegu. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw i przedstawić wszystkie kluczowe sprawy związane z przedłużaniem rzęs, tak abyś mogła podjąć decyzję w spokoju o zdrowie Twoich rzęs.

Jaką metodę przedłużania wybrać?

Pierwsze pytanie pada zawsze na metodę przedłużania rzęs. Rozróżnia się ich kilka:

  • 1:1,
  • 2D-3D,
  • Volume czyli 4-6D.

Nazwy zabiegów mogą się nieco różnić zależnie od salonu oferującego przedłużanie rzęs w Gdańsku. Należy jednak pamiętać, że zasada ich wykonania będzie zawsze taka sama. Warto także podkreślić, że nie każdy salon może zaoferować wszystkie metody, ponieważ stylistki szkolą się w każdej z osobna. Choć większość metod opiera się na podobnej technice, to jednak wymagają one doświadczenia i praktyki. W związku z czym kursy zwykle skupiają się na konkretnych metodach.

To jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsze, pomoże zadecydować stylistka, która dobierze technikę oraz rodzaj rzęs uwzględniając Twoje oczekiwania i anatomię twarzy i stan zdrowia naturalnych rzęs.

Czy zabieg obciąża rzęsy?

Zabieg nie powinien obciążać rzęs pod warunkiem, że zostanie dobrze przeprowadzony i z zastosowaniem adekwatnej techniki oraz rodzaju rzęs. Rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje rzęs:

  • rzęsy jedwabne,
  • rzęsy z futra norek,
  • rzęsy syntetyczne.

Więcej na temat metod oraz rodzaju rzęs dowiesz się z innego poradnika http://360interactive.pl/najpopularniejsze-metody-przedluzania-rzes-metoda-11-wszystko-co-musisz-o-niej-wiedziec/, gdzie także opisana została najpopularniejsza metoda zabiegu.

Gdzie przedłużyć rzęsy?

Zabieg należy wykonać w profesjonalnym salonie. Doświadczenie, bezpieczeństwo i higiena to podstawy, które gwarantują zadowolenie z efektów.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

Cenniki są różne i zależne od regionu czy gabinetu, a także od metody oraz zastosowanych rzęs. Zwykle ceny wahają się od 100 do nawet 400 złotych. Należy jednak pamiętać, że są to kwoty za pełne przedłużenie oraz zagęszczenie rzęs. Później należy je uzupełniać, a to już wydatek rzędu 80 – 200 złotych za zabieg.

Jak często zabieg trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu utrzymują się do kilku tygodni. Zwykle po około 6 tygodniach należy udać się na zabieg uzupełniający. Wszystko zależy też od tego, czy przestrzega się odpowiednich zasad pielęgnacji rzęs po zabiegu. Przez pierwsze 48 godzin nie wolno pozwolić rzęsom na kontakt z wodą, gdyż osłabiłoby to klej. Kolejną ważną sprawą jest zakaz stosowania tłustych tuszy, kremów czy mleczek do demakijażu. Rzęsy przemywamy specjalnym, odtłuszczonym płynem bez stosowania jakichkolwiek wacików i regularnie przeczesujemy odpowiednią szczoteczką.

Przy prawidłowej pielęgnacji efekty utrzymują się naprawdę długo. Należy jednak pamiętać, że rzęsy, jak każdy inny włos na ludzkim ciele po pewnym czasie wypada, a wraz z nim wypada również sztuczna rzęsa. Dlatego też zabieg wymaga regularnego uzupełniania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here