Oświetlenie w kuchni

Kuchnia to ważne, a dla wielu osób wręcz najważniejsze pomieszczenie w domu. Nie tylko stanowi ona przestrzeń służącą do przygotowywania posiłków, ale często jest też tłem do spędzania czasu w gronie rodziny i bliskich. Istotny wpływ na funkcjonalność i atmosferę panującą w kuchni wywiera sposób jej oświetlenia. Zastanówmy się, o czym warto pamiętać, kupując lampy do kuchni.

Jedna kuchnia, kilka rodzajów oświetlenia

Kuchnia to pomieszczenie specyficzne. Najczęściej meble rozstawione są wzdłuż ścian, niekiedy na środku króluje kuchenna wyspa. Wszystkie rozwiązania podporządkowane są funkcjonalności, a ich podstawowym zadaniem jest poprawienie komfortu i ułatwienie prac związanych z przygotowywaniem posiłków. Oświetlenie odgrywa w tym procesie niebagatelną rolę. Wstępne rozplanowanie punktów świetlnych dobrze jest przemyśleć już na etapie projektu, jeśli urządzamy nową kuchnię lub przed rozpoczęciem prac remontowych, gdy w grę wchodzi odświeżenie pomieszczenia już eksploatowanego. Umiejętne poprowadzenie instalacji elektrycznej znacząco ułatwi późniejszą instalację lamp. 

Odpowiedni komfort pracy wymaga zastosowania kilku, znacząco się od siebie różniących źródeł światła. Blaty robocze powinny być zawsze dobrze oświetlone, co wpłynie korzystnie nie tylko na wygodę, ale też znacząco poprawi bezpieczeństwo. Możemy zastosować lampy punktowe lub wykorzystać listwy LED montowane pod szafkami. To wygodne rozwiązanie, które w dyskretny sposób zapewni odpowiedni poziom jasności. Ważną rolę odgrywa również oświetlenie dekoracyjne, którego podstawowym zadaniem jest stworzenie miłej i przytulnej atmosfery. Może ono także optycznie powiększyć kuchnię lub podkreślić detale architektoniczne.

Lampa sufitowa w kuchni

Oświetlenie centralne skutecznie łączy cechy użytkowe i dekoracyjne. Lampy sufitowe do kuchni zapewnią ogólne oświetlenie pomieszczenia, efektywnie rozpraszając mrok na całej jego powierzchni. Wybór dostępnych wzorów i modeli sprawia, że mogą być one również istotnym elementem dekoracyjnym, który podkreśli charakter kuchni. Dobór właściwego modelu zależy od potrzeb i upodobań mieszkańców, warto jednak wybór ten dostosować także do wielkości i kształtu pomieszczenia. W przestronnych kuchniach można pokusić się o zakup lampy wiszącej, w mniejszych pomieszczeniach lepszy efekt uzyskamy, stosując plafony, które zajmą zdecydowanie mniej miejsca.

Oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że odpowiednią propozycję znajdą zarówno zwolennicy klasyki, jak i nowoczesności. Na wyjątkowo starannie dobrany asortyment trafimy w sklepie internetowym Salonu Oświetleniowego Mariner. Sklep oferuje setki atrakcyjnych produktów – począwszy od prostych modeli dedykowanych do wnętrz nacechowanych eleganckim minimalizmem, przez ponadczasową stylistykę klasyczną, aż po nowoczesny design i śmiałe projekty wzornicze. Tym, co łączy wszystkie prezentowane w sklepie Mariner lampy, jest wysoka jakość wykonania wynikająca ze starannego montażu oraz zastosowania najlepszych materiałów. Jeśli do tego zbioru cech dodamy przyjazną i wygodną formę zakupów, to uzyskamy gotową receptę na atrakcyjne oświetlenie kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here