Czym charakteryzuje się ocieplanie pianką poliuretanową?

0
1103

Ocieplanie pianką poliuretanową to jedna z najbardziej popularnych metod izolacji. Od kilku lat skutecznie konkuruje z wełną mineralną i styropianem. Dlaczego zatem warto wybrać akurat tę metodę ocieplenia budynku? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule. Dowiesz się z niego:

  • Jakie właściwości ma pianka poliuretanowa?
  • Jakie korzyści przynosi ocieplanie pianką PUR?

Sprawdź zatem, czy pianka poliuretanowa to dobry materiał na wykonanie ocieplenia budynku.

Jakie właściwości ma pianka poliuretanowa?

Do największych zalet pianki poliuretanowej otwartokomórkowej możemy zaliczyć zdolność do wypełniania każdej szczeliny. To radykalnie zmniejsza ryzyko powstawania tzw. mostków termicznych. Pianka poliuretanowa świetnie sprawdza się podczas ocieplania poddaszy o skomplikowanej więźbie dachowej. Powinieneś wiedzieć, że pianka może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dużym atutem tej formy izolacji jest prosta i bardzo szybka aplikacja. Firma z doświadczeniem w tego typu pracach jest w stanie ocieplić nawet 250 m2 powierzchni w ciągu zaledwie jednego dnia.

Wśród wielu zalet pianki PUR należy wymienić jej niską wagę. Dzięki temu nawet gruba warstwa izolacji nie obciąża całej konstrukcji. A to właśnie grubość warstwy pianki wpływa na skuteczność tej formy izolacji.

Jakie korzyści przynosi ocieplanie pianką PUR?

Korzyści z ocieplenia budynku pianką poliuretanową otwartokomórkową możesz odczuć zarówno latem, jak i zimą. To tylko podkreśla uniwersalność tej metody. Zimą warstwa pianki będzie skutecznie chronić przed stratami ciepła. Latem zatrzyma chłodniejsze powietrze wewnątrz domu.

Stosowanie pianki PUR jest bezpieczne dla zdrowia. Pianka PUR nie wydziela do otoczenia szkodliwych związków oraz nieprzyjemnych zapachów. Na uwagę zasługuje także wysoka efektywność tej metody izolacji. Ocieplanie pianką PUR jest dwa razy skuteczniejsze od innych metod. Warstwa pianki o grubości 5 cm zapewnia taką samą izolację jak warstwa tradycyjnej izolacji o grubości 10 cm. To duża oszczędność miejsca szczególnie w przypadku niskich domów.

Ważną cechą pianki PUR jest paroprzepuszczalność, która pozwala wyeliminować zjawisko gromadzenia się pary wodnej. Warto podkreślić także wysoką wytrzymałość warstwy pianki poliuretanowej. Pianka PUR jest odporna na działanie skrajnych temperatur i wilgoci. Swoje optymalne właściwości utrzymuje nawet kilka lat po aplikacji.

Obok izolacji termicznej pianka poliuretanowa zapewnia także izolację akustyczną. Według przeprowadzonych badań warstwa pianki PUR o grubości 10 cm może zredukować poziom hałasu o 55 decybeli. To sprawia, że nawet pomimo słuchania głośnej muzyki nie będziesz przeszkadzał swoim sąsiadom.

Używając do ocieplenia pianki poliuretanowej, możesz skutecznie poprawić właściwości termoizolacyjne budynku. Powinieneś jednak wiedzieć, że sukces całej operacji zależy od doboru wysokiej jakości materiałów oraz firmy, która ma doświadczenie w tego typu zleceniach. Firma CELS od wielu lat zajmuje się profesjonalnym ocieplaniem budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Na stronie cels.pl znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat najbardziej skutecznych metod ocieplania budynków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here