Okienne rewolucje

Żyjemy w pięknych czasach, kiedy tak naprawdę wszystko jest modne i niewiele rzeczy potrafi nas zadziwić. Sytuacja jest bardzo komfortowa zwłaszcza w sferze mody jak i wyposażenia wnętrz. Można otaczać się tym co lubimy i na normalnych ludziach nie zrobi to większego znaczenia, o ile zachowamy w miarę zdrowy rozsądek. Dlatego urządzając mieszkanie możemy puścić wodze fantazji i poddać się jej. Jednym z aspektów, który pozostawia nam duże pole do popisu jest aranżacja naszych okien.

Tradycyjnie
Osoby, które nie są zainteresowane nowinkami związanymi z wystrojem okien, jak najbardziej mogą zachować tradycyjny ich wygląd. Firany i zasłony są to jak najbardziej cały czas topowe rozwiązania. Wzór, długość i kolor zależy od naszych preferencji oraz tego w jakim stylu urządzone jest nasze mieszkanie. Jeśli chodzi o firany to nadal prym wiedzie kolor biały i kremowy. Dzięki takiemu wyborowi pomieszczenie staje się wizualnie większe oraz jaśniejsze, ponieważ jasne kolory otwierają przestrzeń. W pokojach proponowane są długości standardowe do podłogi, lub jeśli pod oknem znajduje się kaloryfer to ekonomiczniej jest zaopatrzyć się w firanę, która będzie sięgała za parapet. Firanki do kuchni raczej nie powinny być zbyt długie, tak aby nie przeszkadzały i przy okazji nie były ciągle pochlapane. Najczęstszym wyborem są zazdrostki, czyli króciutkie firanki do kuchni, które wiesza się na specjalnych drążkach zainstalowanych w połowie wysokości szyby.
Zasłony powinny zostać dobrane pod kontem kolorystycznym, tak aby pasowały do wnętrza, ponieważ nie zawsze naszym zamysłem jest aby grały one pierwsze skrzypce w pomieszczeniu. W sypialni warto zwrócić uwagę, aby zasłony były z materiału które w niewielkim stopniu przepuszcza promienie słoneczne.

Wygodnie
Obecnie bardzo dużo pracujemy i nie mamy czasu, aby skupiać się nad detalami w naszym domu. Dlatego aranżując wnętrza, najchętniej sięgamy po rozwiązania, które wymagają od nas niewielkiego nakładu pracy. Tego typu rozwiązaniem są oczywiście żaluzje i rolety, które obecnie w większości domów zastępują z powodzeniem zasłony. Rolety są niedrogie, łatwe w montażu, nie wymagają prania i prasowania. Wybór jest oszałamiający, dlatego nawet najbardziej wybredni klienci znajda coś dla siebie. Zarówno kolory jak i formy rolet czy żaluzji zachwycają swoim szykiem i funkcjonalnością. Mamy do wyboru zarówno proste rozwiązania w tradycyjnych kolorach, jak i finezyjnie wykończone rolety, które oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, również wspaniale ozdabiają pomieszczenia. Instalując w oknach rolety czy żaluzje bardzo często pozostajemy przy firanach, a niektóre osoby mieszkające w miejscu gdzie nikt nie będzie im zaglądał w okna pomijają nawet ten krok.

Nowocześnie
Bardzo popularny jest trend prostych nowoczesnych mieszkań, gdzie nie ma przepychu. W tego typu pomieszczeniach króluje prostota zarówno w formie jak i w kolorze. Mieszkania bardzo często są monochromatyczne, a sprzęty i meble bardzo minimalistyczne. Dlatego również na oknach nie znajdziemy nic wyszukanego. Tutaj zarówno firanki do kuchni jak i pokojów, uważane są za zupełnie zbędny element, który zastępują rolety. W mieszkaniach, w których jednak niezbędne okazuje się zasłanianie szyb w dzień, aby uniknąć spojrzeń z zewnątrz stosuje się rolety dzień-noc, które rewelacyjnie zastępują zasłony i firany i są proste w formie. Dla uzyskania jeszcze większej prostoty, bardzo istotną staje się sprawa kaset dla rolet, które są bardzo estetycznie zamaskowane nad oknem lub na ramie okiennej.

Funkcjonalnie
W dwudziestym pierwszym wieku, kiedy to technologia opanowała cały nasz świat, również w aranżacje naszych domów wkrada się coraz więcej elektronicznych rozwiązań. Oprócz sprzętów gospodarstwa domowego, także wszystkie instalacje istniejące w naszym mieszkaniu możemy mieć pod ręką w swoim smartfonie. Mowa tutaj o domach inteligentnych, które posiadają sterowanie własnie za pośrednictwem aplikacji w telefonie lub na innym urządzeniu. Zarówno firany jak i zasłony mogą zostać zawieszone na karniszach, które dzięki przyciśnięciu jednego guzika będą same się odsłaniały lub zasłaniały. Podobnie rzecz się ma z roletami żaluzjami. Ponad to, wszystko można w aplikacji zaplanować, tak aby okna zasłaniały się automatycznie po zapadnięciu zmroku, a nad ranem same się odsłaniały.

Z polotem
Da osób, które bardzo lubią fikuśne wzory i bogate wnętrza również oferta sklepów jest niewyczerpana. W sklepowych witrynach przez cały czas królują piękne falbaniaste firany i zasłony. Jest wiele pracowni krawieckich, które w swojej ofercie mają do zaoferowania zasłony i woale w nieprzeciętnie finezyjnym wydaniu. Tutaj istnieje pełna dowolność zarówno w upięciach jak i kolorach. Materiał na zasłonki czy firany okazuje się być wręcz stworzony do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki, które zawisną w naszych oknach.
Na karniszach oprócz tekstyliów można spotkać kolorowe lub błyszczące ozdoby, które zawiesza się na karniszu lub przypina do firan i zasłon. Wszelkiego rodzaju wstęgi oraz ozdobne sznury również okazują się być nietuzinkową ozdobą.

Dla dzieci
W pokoju dziecięcym wszystko na ogół jest kolorowe, dlatego również okno nie odbiega zbytnio od reszty wystroju pomieszczenia. Zarówno firany nie są tradycyjnie białe tylko z aplikacjami obrazków ulubionych bohaterów bajkowych. Sklepy prześcigają się w propozycjach kolorowych zasłon i rolet, które wspaniale ozdobią wnętrze pokoju w nocy. Dodatkowym urozmaiceniem w dziecięcym pokoju jest przyklejanie specjalnych naklejek na szyby. Naklejki mają postać żelowych, galaretowatych elementów, które są bardzo kolorowe i pięknie prezentują się zarówno wewnątrz pokoju jak i na zewnątrz. Dodatkowym atutem jest fakt, że młodzi mieszkańcy mogą w ramach zabawy sami tworzyć dzieła sztuki na oknie, zmieniając je w zależności od okazji czy pory roku. Bardzo modne ostatnimi czasy staje się wieszanie kolorowych lampek na oknie, karniszu lub położenie tzw. cotton ball na parapecie, które rozświetlają okno wieczorami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here