Metalowe elementy drzwiowe

Każde drzwi muszą być wyposażone w odpowiednie elementy metalowe: klamki, zamki oraz zawiasy. Od ich wyboru zależy między innymi, jak będą się prezentowały, ale także w jaki sposób będą użytkowane. Zobaczmy kilka przykładów nowoczesnych rozwiązań.

Zamki wpuszczane drzwiowe

Zamki wpuszczane montowane są wewnątrz drzwi. Stanowią najbardziej popularne i najwygodniejsze rozwiązanie. Często produkowane są w sposób bardzo uniwersalny, który pozwala na szybkie dostosowanie ich do potrzeb klienta – w tym między innymi kierunku ich otwierania.

Zamki drzwiowe mogą występować przy tym w kilku różnych opcjach: jako zamki bębenkowe, zastawkowe lub bezkluczowe (łazienkowe). Najbardziej nowoczesne wersje pozwalają na stworzenie zamków elektronicznych i magnetycznych. Ich ważną cechą jest także różnorodność wyglądu – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamek pokryty był powłoką najbardziej odpowiadającą klientowi i idealnie dopasowaną do jego drzwi oraz klamki.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, że zamki wpuszczane mogą różnić się pomiędzy sobą konstrukcją ze względu na ich zastosowanie. Często inne wybierane są do drzwi zewnętrznych mieszkania, inne do drzwi wewnętrznych, a jeszcze inne do drzwi przeciwpożarowych, łączących na przykład części wspólne budynku.

Szukasz nietypowego zamka wpuszczanego?

Biorąc pod uwagę ogromny wybór, przed jakim stoisz, być może pragniesz znaleźć zamek idealnie dopasowany do twoich drzwi i całego wystroju mieszkania. Jeśli nie wystarczają ci te, które są najbardziej rozpowszechnione, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poszukał swojego wyjątkowego modelu. W tym celu zachęcamy do obejrzenia strony https://www.sparta.com.pl/pl/wpuszczane-drzwiowe-zamki, na której znalazły się zarówno zamki najbardziej popularnych producentów, takich jak Gerda, jak również mniej znane, ekonomiczne rozwiązania. Nawet jeśli posiadasz drzwi chińskie, w których zamek uległ awarii – co nie jest wcale rzadkością – z łatwością wymienisz go właśnie dzięki firmie Sparta.

Klamka, który nadaje charakter drzwiom

Klamka jest bez wątpienia tym elementem, który w drzwiach często zwraca uwagę, choćby dlatego, że to jej dotykamy za każdym razem podczas ich otwierania i zamykania. Z tego względu powinna być jak najlepiej dopasowana do całego wystroju wnętrza, ale także do wyglądu samych drzwi.

W sklepie Sparta dostępny jest szeroki wybór klamek o nowoczesnym i staroświeckim charakterze. Dzięki temu niezależnie którą będziesz chciał wybrać i jaki styl domu preferujesz, zawsze znajdziesz coś dla siebie. Ich dodatkowym atutem jest bogactwo kolorystyczne, które pozwoli stworzyć naprawdę unikatowe wnętrze, a także dopasować je do zawiasów i zamków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here