Lustro w drewnianej ramie – gdzie pasuje? O czym pamiętać przy wyborze?

0
497

Niegdyś lustro w drewnianej ramie służyło wyłącznie do celów praktycznych i użytkowych. Na przestrzeni lat wiele zmieniło się w tym temacie i dziś pomaga nie tylko przy codziennym makijażu czy układaniu fryzury, ale również w kreowaniu domowej atmosfery czy upiększaniu wystroju. Zwierciadła te są bowiem modnym dopełnieniem aranżacji, szczególnie tej, w której królują naturalne meble.

Do jakich wnętrz pasuje?

Fenomen luster w drewnianej ramie polega na tym, że doskonale prezentują się w każdym wnętrzu i pomieszczeniu. Można je powiesić w centralnym miejscu lub finezyjnie oprzeć o ścianę, aby w ten sposób nadać domowej aranżacji szczypty oryginalności i wykwintności. Z równie dużym sukcesem sprawdzi się na wyposażeniu reprezentacyjnego salonu, klimatycznej sypialni czy w rustykalnej łazience. Lustro w drewnianej ramie posiada wiele odsłon, które czynią je unikatowymi i wyjątkowymi.

Idealna rama, czyli jaka?

Dekoracyjnego efektu nadaje lustrom rama. To ona jest pierwszoplanowym bohaterem, fundamentem kreującym nastrój oraz stylistykę wnętrza. W klasycznych aranżacjach najlepiej sprawdzą się proste ramy dębowe. Z kolei w aranżacjach, w których króluje ciepły, rustykalny klimat, idealną opcję będą stanowiły zwierciadła o masywnych, grubych ramach – wyglądem nawiązujących do tych z dawnych lat! Różnorodność form, kształtów i stylów luster w drewnianej ramie (dostępnych m.in. na https://mchome.pl/kategoria/lustra-w-ramie-drewnianej) sprawia, że bez trudu można je dobrać i dopasować do własnych preferencji i wystroju panującego w domowym wnętrzu.

Drewniane lustro do łazienki? Czemu nie!

Wątpliwości wielu osób budzi kwestia, czy drewniana rama lustra stanowi dobry wybór do łazienki. Przecież jest to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgotność. Rzeczywiście, pokój kąpielowy w tym zakresie nakłada na właścicieli pewne ograniczenia. Nie znaczy to jednak, że trzeba im się bezwiednie poddać. Po pierwsze, po lustro w drewnianej ramie można z powodzeniem sięgnąć, jeśli łazienka posiada sprawną wentylację. Po drugie, jeśli z jakiś przyczyn obawiamy się jego montażu, zawsze możemy sięgnąć po zwierciadła, których ramy przypominają strukturę drewna. To kompromisowe rozwiązanie, pozwalające czerpać przyjemność z posiadania lustra w naturalnej ramie w sytuacji, gdy we wnętrzu panuje duża wilgotność i wyklucza możliwość montażu innego zwierciadła.

Wybieramy lustro – o czym pamiętać?

Lustro w drewnianej ramie to nie tylko dekoracyjny dodatek, ale również przedmiot o wysokich walorach użytecznych. Warto o tym pamiętać wybierając jego kształt. Rozmiar tafli powinien zatem współgrać nie tylko ze stylistyką wnętrza, ale przede wszystkim potrzebami domowników. Prawidłowa ocena preferencji członków rodziny pozwoli dobrać odpowiedniej wielkości taflę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here