Żyrandol

Wybór odpowiedniego żyrandola to nie lada wyzwanie. Wynika to z faktu, iż istnieje naprawdę ogromna masa przeróżnych modeli, które wpasują się w różnego typu wnętrza. Czasami bijemy się z myślami i sami nie możemy zdecydować czy podoba nam się bardziej żyrandol pokojowy w stylu industrialnym, nowoczesnym czy może klasycznym. Jeśli jakiś model wyjątkowo skradnie nasze serce, a my jesteśmy akurat w trakcie remontu, to może warto właśnie jemu podporządkować całą aranżację w pokoju? Warto się nad tym zastanowić.

Żyrandole pokojowe w stylu klasycznym

Na pierwszy ogień pójdzie to, co już od dawna znane i lubiane, czyli styl klasyczny. Te może z kolei podzielić na lampy, które posiadają abażury i takie, które ich nie mają. W przeciwieństwie jednak do stylu industrialnego lampa w takim przypadku nie przypomina wiszących na kablach żarówek, a przyjmuje formę żyrandola świecznikowego. Przez wiele osób mógł on zostać już zapomniany i kojarzony jedynie z bankietami i muzeami. Nic bardziej mylnego. Żyrandol ze świecznikami stanowi ozdobę wielu eleganckich, klasycznych i tradycyjnych wnętrz.

Żyrandol świecznikowy czy z abażurami?

Przede wszystkim powinniśmy uświadomić sobie, co da nam jedna a co druga opcja. W niektórych wnętrzach żyrandole pokojowe z abażurami to najlepsze wyjście, które zostanie uzupełnieniem przytulnego, klasycznego wnętrza. W innych najlepszą opcją będzie wybór żyrandola ze świecznikami z tego względu, że… będzie on po prostu idealnie pasował! Chodzi o to, że przestronne wnętrze urządzone w typowo tradycyjnym i eleganckim stylu, które zdobią liczne antyki, elegancka sofa ze zdobieniami, ciężkie i długie aż po samą ziemię zasłony aż proszą się o towarzystwo żyrandola świecznikowego. Czym jeszcze powinniśmy kierować się podczas dokonywania wyboru?

Oświetlenie

Żyrandol pokojowy z abażurami podaruje nam zdecydowanie mniej światła niż jego świecznikowy odpowiednik. Oczywiście znaczenie ma również wielkość lampy. Mały żyrandol świecznikowy nie da tyle samo światła co 12-punktowy. Nie mniej, w przypadku lampy, której żarówki chronione są abażurami, zauważymy zdecydowanie większe rozproszenie przytłumionego światła. Tak działają abażury. Dzięki nim atmosfera w pomieszczeniu jest przytulna i miła. Idealnie wpasują się we wnętrza, w których stawiamy na wygodę i rodzinną, domową atmosferę pełną relaksu.

Żyrandole świecznikowe natomiast wydają się nieco bardziej surowe, ale ich wizerunek ociepla światło, które dają. Odsłonięte świeczniki, szczególnie te wielopunktowe, są w stanie równomiernie rozświetlić całe pomieszczenie. Brak abażurów sprawia, że światło to w żaden sposób nie jest przytłumione. Oczywiście istnieją modele, w których dowolnie możemy obniżać i podwyższać jasność światła tym samym stwarzając bardziej lub mniej przytulną atmosferę. Nie zmienia to jednak faktu, że żyrandol świecznikowy rozprowadzi to światło równomiernie po całym pomieszczeniu. Abażur nie kieruje światła żarówki w żadne konkretne miejsce ani nie sprawia, że niektóre zakątki pomieszczenia są ciemniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here