Jakie meble wybrać do sypialni?

Sypialnia to miejsce, gdzie wbrew pozorom spędzamy część część czasu, z czasu spędzanego w domu. To również miejsce, gdzie odpoczywamy i się relaksujemy, dlatego warto jest zadbać o to, by było to miejsce, w którym dobrze się czujemy, w którym dobrze nam się relaksuje, odpoczywa i śpi.
W dużej mierze zależy to od aranżacji naszej sypialni. Koloru ścian dodatków oraz rodzaju i koloru mebli, a także materiał, z jakiego zostały one wykonane.
Meble do sypialni to przede wszystkim łóżko, ale też szafki czy stoliki nocne, szafa na ubrania czy toaletka. Oczywiście tylko od naszych preferencji i wielkości naszej sypialni zależy, czy zdecydujemy się na te wszystkie elementy, czy wybierzemy z nich te dla nas niezbędne. Tutaj liczy się przede wszystkim nasze zdanie, wielkość pomieszczenia, jego charakter (czy jest ono oddzielną sypialnią a może jedynie sypialną częścią salonu lub pokoju dziennego).
Jeśli chodzi o meble, to najważniejsze z nich, czyli łóżko, musi być przede wszystkim wygodne. To od tego w dużej mierze zależy nasze nastawienie na cały dzień a nawet zdrowie. Tutaj oprócz naszego gustu ważne jest też to, jaki materac jest dla nas optymalny (miękki, twardy czy średni), jak powinna być długość i szerokość łóżka. W dalszej kolejności powinniśmy zwrócić też oczywiście uwagę na styl, w jakim łóżko jest wykonane oraz na materiał, z jakiego zrobiona jest rama łóżka. Pamiętajmy o tym, że łóżko musi być nie tylko wygodne ale również solidne i o praktycznej konstrukcji.
W następnej kolejności do najważniejszego mebla w sypialni, jakim jest łóżko powinniśmy dopasować resztę, czyli szafki nocne, szafę toaletkę i wszystkie inne meble, jakie zamierzamy umieścić w sypialni. Ważne jest przy tym, abyśmy zwrócili uwagę, by w sypialni nie znajdowało się zbyt dużo mebli, byśmy nie czuli się ich ilością przytłoczenia a sama sypialnia nie wydała się mała i zagracona.
Szafki nocne powinny oczywiście swoim stylem pasować do ramy łóżka choć wcale nie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Wystarczy, że będą wykonane z tego samego materiału, będą miały zbliżony kolor lub odcień lub będą wykonane w podobnym stylu.
To samo dotyczy również reszty mebli, które zdecydujemy się umieścić w sypialni. Tutaj należy się jednak dobrze zastanowić i zdecydować na meble, które naprawdę są nam w sypialni niezbędne, żeby niepotrzebnie nie zagracać pomieszczenia.
Z tego powodu na pewno warto zdecydować się na dużą szafę wnękową lub nawet oddzielną garderobę. Jeśli oczywiście pozwala nam na to metraż. Wtedy unikniemy bałaganu a zadbanie o porządek będzie o wiele łatwiejsze.
Jeśli chodzi o inne dodatkowe meble, takie jak szafki nocne czy toaletka, to należy je dobrze przemyśleć. Jeśli pomieszczenie jest małe, to prawdopodobnie lepiej będzie z nich zrezygnować lub zdecydować się na zajmujące mało miejsca rozwiązanie, jak na przykład podwieszane półki, czy szafki nocne wmontowane w ramę łóżka lub wysuwane spod spodu.
Oczywiście meble do sypialni muszą stanowić stylistyczną całość, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na meble stylizowane na stare, nowoczesne czy klasyczne. Dotyczy to oczywiście mebli w całym mieszkaniu lub domu. To samo dotyczy również reszty mebli, które zdecydujemy się umieścić w sypialni.
Jeśli chodzi o inne dodatkowe meble, takie jak szafki nocne czy toaletki, to należy wziąć pod uwagę metraż naszej sypialni. Jeśli pomieszczenie jest małe, to prawdopodobnie lepiej będzie z nich zrezygnować lub zdecydować się na zajmujące mało miejsca rozwiązania, jak na przykład podwieszane półki, czy szafki nocne będące integralną częścią ramy łóżka.
Osobno stojące szafki nocne bądź stoliki nocne powinny oczywiście swoim stylem pasować do ramy łóżka, choć wcale nie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Wystarczy, że będą wykonane z tego samego materiału, będą miały zbliżony kolor lub nawet odcień barwy lub będą wykonane w podobnym stylu.
To samo dotyczy również reszty mebli, które zdecydujemy się umieścić w sypialni. Tutaj należy się jednak dobrze zastanowić i zdecydować na meble, które naprawdę są nam w sypialni niezbędne, żeby niepotrzebnie nie zagracać pomieszczenia.
Warto też zwrócić uwagę, by sypialnia swoją stylistyką pasowała do reszty domu lub mieszkania. Jest to szczególnie istotne, gdy sypialnia nie jest zupełnie oddzielnym, zamykanym, osobnym pomieszczeniem, ale stanowi na przykład część salonu albo pokoju dziennego.
Istnieje oczywiście wiele sposobów na to, jak oddzielić strefę sypialnianą od strefy dziennej w jednym pomieszczeniu. Podział ten powinien być jednak dużo bardziej subtelny i oparty na zdecydowanie innych zasadach niż różnica w stylu mebli, jakie w obu częściach się znajdują.
Sypialnia to miejsce, gdzie wbrew pozorom spędzamy większą część czasu, z czasu ogólnie spędzanego w domu. To również miejsce, gdzie odpoczywamy i się relaksujemy, dlatego warto jest zadbać o to, by było to miejsce, w którym dobrze się czujemy, w którym dobrze nam się relaksuje, odpoczywa i śpi.
Sprawą dyskusyjną może się wydać w sypialni taki mebel, jak szafla pod telewizor. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak traktujemy sypialnię i jakie mamy zwyczaje. Dla jednych telewizor w sypialni jest rzeczą niedopuszczalną. Inni będą się zastanawiać nad wielkością telewizora i tym, jaką szafkę na niego wybrać lub czy powiesić go bezpośrednio na ścianie.
Jedno jest pewna. Gdy decydujemy się na szafkę pod telewizor, to ona również powinna stanowić spójną całość wraz z innymi meblami przeznaczonymi do sypialni, tak by nie zakłócała stylistyki i harmonii pomieszczenia, które w swoim przeznaczeniu ma nam zapewnić niczym nie zmącony relaks i odpoczynek. W końcu to miejsce w domy, w którym spędzamy prawdopodobnie najwięcej czasu i które ma największe wpływ na nasze późniejsze samopoczucie. Meble do sypialni to ważny, jeśli nie najważniejszy wybór, przy meblowaniu i aranżacji domu lub mieszkania. Warto wybrać je rozsądnie i tak, żebyśmy długo byli z nich zadowoleni i żeby cieszyły one nasze oczy na długie lata oraz, żeby pełniły swoją podstawową funkcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here