Jakie kolory pasują do szarych mebli?

Na pewno zdarzyło ci się już kupić jakieś meble w przypływie chwili i nagłych ogarniających cię emocji. Czasem zupełnie bezcelowo udajesz się do marketów budowlanych i salonów meblarskich, by tylko pooglądać nowe propozycje znanych firm i popularnych producentów i pomarzyć o tym, jak wspaniale wyglądałyby one w twoim domu. Jeśli jednak jakiś produkt naprawdę od razu wpadnie ci w oko, możesz poddać się przypływie tej chwili i po prostu go zakupić – nawet jeśli wcześniej kompletnie tego nie planowałeś. Spontanicznie podejmowane decyzje zazwyczaj bywają jednak strzałem w kolano. Nie planujesz ich, dlatego zanim w ogóle zdążysz pomyśleć nad tym, czy takie szare szafki i półki pasowałyby do twojego salonu w skandynawskim stylu, już wracasz z nimi do domu, po czym mocno się rozczarowujesz. Zawsze możesz jednak na nowo przygotować całą aranżację wnętrza. Popatrz po prostu, jaki kolor ścian do szarych mebli pasuje najbardziej i zdecyduj się go przemalować. Szarość jest zdecydowanie na topie – to kolor dominujący w nowoczesnych stylistykach. Mimo iż kojarzy się z nowatorskością, bywa też wykorzystywany w tych klasycznych i eleganckich aranżacjach. Potrafi zmienić swoje oblicze w zależności od tego, gdzie go zastosujesz. Ogromna szafa w szarym odcieniu równie dobrze może wyglądać na tle ciemnej, niemalże czarnej szafy, jak i w zestawieniu z jasnymi i białymi dekoracjami. Sprawdź zatem, jak powinieneś urządzić wnętrze, w którym zamierzasz wykorzystać meble o szarej barwie. Przygotowany z nimi pokój może wyglądać naprawdę niesamowicie!

Najprostszym rozwiązaniem będzie tutaj zabawienie się różnorodnymi odcieniami szarości. Nie zawsze jest ona przecież klasyczna i standardowa. Jeśli postawisz więc na kontrastujące ze sobą tonacje tego koloru, w niezwykle modny i banalnie łatwy sposób zajmiesz się aranżacją dowolnego wnętrza. Nadasz mu nowoczesnego wyglądu i monochromatycznego charakteru. Będziesz mógł z wielką prostotą stworzyć w nim cudowną aranżację godną zamieszczenia jej w popularnych pismach wnętrzarskich. Jeśli więc nie jesteś gotowy na to, by próbować kombinować z różnorodnymi barwami, zastosuj to najprostsze i do tego niesamowicie stylowe rozwiązanie. Zwróć uwagę na odcień zakupionych mebli. Jeżeli jest on bardzo jasny, ściany całego pomieszczenia powinieneś pomalować farbą w kolorze o przynajmniej kilka tonów ciemniejszym. Może to być barwa ciemnego marmuru lub klasycznego grafitu, która zaakcentuje niemalże białą kolorystykę mebli. Jeżeli natomiast zdecydowałeś się na znacznie ciemniejszy komplet, którego szarość wręcz wpada w samą czystą czerń, powinieneś otoczyć go jaśniejszymi tonacjami. Wykorzystaj zatem kolor kryształu bądź pirytu. Pomaluj ściany pomieszczenia na odcień jasnej szarości, aby ciemniejsze meble wraz z nimi tworzyły trójwymiarową aranżację. Zyska ona wtedy niezwykłą głębię i intensywny wygląd. Stanie się tak nowoczesna i oryginalna, że każdy, kto tylko do ciebie przyjdzie, na pewno od razu zwróci na nią uwagę.

Jeżeli natomiast jesteś gotowy na zabawienie się zróżnicowanymi barwami i nie boisz się łączyć ze sobą nawet tych kontrastujących odcieni, nie musisz wcale opierać swoich działań na palecie samych szarych barw. Szarość jest zresztą niemalże tak samo uniwersalnym kolorem jak biel czy czerń. Wykorzystaj więc jak najlepiej swoje meble i zużytkuj je tak, aby przy ich użyciu wykreować nowoczesną aranżację, zgodną z aktualnymi wnętrzarskimi trendami. Na pewno o nich już kiedyś czytałeś. Jeśli natomiast potrzebujesz jakiejś inspiracji, bez trudu znajdziesz ją w wielu źródłach, z których niejednokrotnie korzystają sami architekci wnętrz. Zaopatrz się po prostu w specjalistyczne magazyny wnętrzarskie. Są one nieco droższe od zwykłych gazet, bo kosztują najczęściej w okolicach dziesięciu złotych, ale za to dają ci dostęp do całej masy fantastycznych artykułów, z których na pewno wysuniesz pewne wnioski. Musisz tylko rzetelnie je przejrzeć. Poszukać takich wpisów, które będą mówić o zasadach łączenia ze sobą poszczególnych barw. Być może uda ci się nawet trafić na taki artykuł, który powie ci dokładnie, jaki kolor ścian do szarych mebli może świetnie pasować. Gazety, chcąc poprawić swoją czytelność, od razu pokazują ci również, jak te konkretne rozwiązania prezentują się w rzeczywistości. Przy każdym artykule natrafiasz na całą masę wyraźnych i atrakcyjnych zdjęć, które możesz sobie nawet wyciąć, by stworzyć z nich swój własny inspirujący kolaż. Oprzyj się na nim i postępuj zgodnie z nim. Stwórz takie wnętrze, którego nie powstydziłby się nawet najpopularniejszy na świecie architekt.

Jeśli więc masz ochotę na zastosowanie barwnych kontrastów, po prostu to zrób. Łączenie ze sobą poszczególnych odcieni szarości jest rozwiązaniem najłatwiejszym i do tego zawsze udanym, ale też bywa ono nudne i sztampowe, dlatego jeśli sam jesteś osobą oryginalną, lubiącą wyróżniać się z tłumu, tego samego oczekujesz na pewno od swoich domowych pomieszczeń. Chcesz, by każdy zwracał na nie uwagę. Pragniesz wyrażać nimi swój indywidualizm i nie iść tą drogą, którą podążają inni ludzie. Łączenie ze sobą kontrastujących odcieni jest zresztą jednym z najmodniejszych trendów ostatnich czasów. Prawdopodobnie bardzo ci się to rozwiązanie spodoba, podobnie zresztą jak całej twojej rodzinie. Jak zatem możesz to wszystko wykorzystać, skoro dysponujesz póki co jedynie szarym kompletem mebli? Otóż możesz go otoczyć znacznie żywszymi barwami. Szarość jest dość smutnym kolorem – nawet ta najjaśniejsza kojarzy się głównie z jesienią, chandrą i ogólną ponurością. Przełam ją zatem i ożyw, stosując intensywne i radosne tonacje. Jaki kolor ścian do szarych mebli sprawdzi się w takim przypadku? Otóż możesz zastosować tutaj chociażby czerwony i mocny koral bądź intensywną i dodającą energii zieleń. Nie bój się takich kolorów. Nawet jeśli zastosujesz je na samych ścianach, nie przytłoczą one wnętrza, o ile reszta jego elementów pozostanie stosowana. Szarość w zestawieniu z żywymi odcieniami nabiera nowego wyglądu. Sam to sprawdź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here