Jak wybrać pierwszy samochód?

Zakup pierwszego samochodu to ważna data w życiu każdego z nas. Wielu z nas zastanawia się, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Jak zatem wybrać pierwszy samochód? Nowy, z salonu, a może jednak używany?

Na co zwrócić uwagę?  

Przede wszystkim przy wyborze auta kierujmy się tylko naszymi potrzebami. Zacznijmy od określenia budżetu na ten cel. To nie jedyny czynnik warty uwagi, ale bardzo ważny, a w niektórych przypadkach nawet kluczowy. Zazwyczaj kupujemy pierwszy samochód z uzbieranych oszczędności, ale jeżeli nie mamy wystarczających środków pieniężnych na ten cel, to pomocne mogą okazać się pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości. Jeżeli mamy ograniczony budżet, to możemy kupić samochód używany. Jednak pamiętajmy, że w tym przypadku poniesiemy koszty nie tylko zakupu auta, ale także koniecznych napraw. Kupując używany samochód warto postawić na wiarygodne źródło.

Stacja kontroli pojazdów      

Po jeździe próbnej jesteśmy zainteresowani zakupem danego modelu. W takiej sytuacji kolejny krok to wizyta na stacji kontroli pojazdów. Specjaliści sprawdzą tam stan auta, którym jesteśmy zainteresowani i poinformują nas o ewentualnych usterkach i ich stopniu. Jeżeli decydujemy się na kupno używanego auta, to powinniśmy być przygotowani na drobne naprawy. Taka wizyta ma przynieść wykluczenie poważnych wad. Pożyczki online mogą nam pomóc w pokryciu niespodziewanych kosztów związanych z naprawą samochodu.

Koszty OC  

Kupując pierwsze auto powinniśmy pamiętać także o kosztach OC. Dla początkujących kierowców może ono sięgać nawet 1500 zł. Czy istnieje możliwość jego zmniejszenia? Istnieją różne sposoby, ale musimy najpierw zakup auta dokładnie przemyśleć. Ze względu na ceny polis OC dla młodych kierowców, znacznie bardziej opłacają się samochody używane. Używane auto, ale w dobrym stanie zapewni nam niższą cenę. Pamiętajmy także, że ważna jest również moc silnika. Im większa pojemność, tym wyższa cena polisy. Na początku naszej przygody z jazdą warto zakupić używane miejskie auto. Na dużą moc przyjdzie jeszcze czas, wraz ze zdobyciem doświadczenia.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here