Jak powstaje dach w domu jednorodzinnym

Budowa dachu w domu jednorodzinnym to jeden z ważniejszych etapów, który pozwala zobaczyć zarys budynku. Stan surowy zamknięty jest dla większości inwestorów pierwszą małą okazją do świętowania. Najpierw należy jednak zadbać, by konstrukcja dachu była solidna, a pokrycie zapewniało pełną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak wygląda montaż konstrukcji dachowej?

W przypadku dachów skośnych montaż konstrukcji polega przeważnie na wykorzystaniu drewnianych belek. W pierwszej kolejności do betonowego wieńca przykręca się murłatę, która umożliwi osadzenie na niej krokwi dachowych. Przy ich montażu stosuje się różne mocowania. Często wykorzystywane zaciosy wypierają specjalne stalowe wzmocnienia przykręcane na łączeniach drewnianych elementów konstrukcji.

Warto pamiętać, by wszelkie łączenia drewna z betonem były zaizolowane poprzez ułożenie w tym miejscu papy. Brak hydroizolacji daje możliwość kapilarnego podciągania wilgoci z betonu, co przyczynia się do szybszego niszczenia drewna. Chcąc tego uniknąć, pamiętajmy, że jest ona konieczna.

Pokrycie dachowe

Jeśli budujemy dom w Lublinie lub najbliższych okolicach konieczne jest zatrudnienie odpowiednich fachowców. Zdecydowanie najlepszą ekipę znaleźć można na stronie internetowej http://dachserwis.com/. Mając doświadczonych dekarzy, pozostaje nam już tylko zamówić niezbędne materiały. Wybór na rynku jest dość duży i każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać zasobności portfela i preferencjom danego inwestora.

W sklepach z pokryciami popularne są dachówki i blacho-dachówki, które zapewniają dobrą ochronę przed wiatrem i deszczem. Sam montaż jest dość prosty, ale wymaga pomocy specjalistów. Samodzielne układanie pokrycia dachowego jest niebezpieczne i wiąże się z ryzykiem popełnienia wielu błędów. Będą one na późniejszym etapie trudne do usunięcia, dlatego nie warto decydować się na samodzielny montaż dachówki. Wybierając specjalistyczną firmę, mamy pewność, że praca przebiegać będzie szybko, a ostateczny efekt przerośnie nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here