Atrakcyjne mieszkanie na obrzeżach miasta

Wyobrażasz sobie mieszkanie, w którym w przyszłości zamieszkasz? Jak będzie ono wyglądać? Będziesz mieszkać w domku jednorodzinnym czy bloku? Chciałabyś zamieszkać w centrum miasta czy na obrzeżach? W tym artykule poznamy zalety mieszkań w dzielnicach , które są trochę dalej od centrum.

Wrocław jest jednym z większych miast w Polsce. Przyciąga ludzi z całego kraju, a nawet świata. Dzieli się na 5 głównych dzielnic: Fabryczna, Psie Pole, Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki. Bardzo popularny jest również podział na mniejsze osiedla. Znajomość ich nazw i umiejscowienia ułatwia nam określenie konkretnej części terytorium, na której się znajdujemy.

Urocza część Wrocławia – Maślice

Piękną, bardzo zieloną, spokojną częścią Wrocławia są Maślice. Czymś, co zachęca do osiedlenia się w tej części Wrocławia, z pewnością jest niska zabudowa osiedli. Dzięki temu nie odczuwa się atmosfery wielkomiejskiego klimatu. Zaletą jest również to, że w tej spokojnej okolicy jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura. Nie brakuje tutaj: gabinetów kosmetycznych, fryzjerów, agencji pocztowej, sklepów spożywczych, aptek, dyskontów spożywczych (Lidl, Biedronka), przychodni lekarskiej, myjni samochodowej, stacji benzynowej, marketu budowlanego. Dodatkowo są dwa centra handlowe: Pasaż Królewiecki oraz N-Park. Maślice są fajnym miejscem na mieszkanie między innymi dla rodzin, ponieważ nie brakuje tutaj placówek edukacyjnych i opiekuńczych. W tej części Wrocławia działa żłobek, przedszkole, Szkoła Podstawowa. Bardzo dobre są połączenia tramwajowe i autobusowe. Dodatkowo wyjazd z miasta ułatwia Autostradowa Obwodnica Wrocławia, jest również sprawne połączenie z trasą S8 oraz autostradą AS.

Dlaczego mieszkanie na terenie Maślic jest atrakcyjne?

Przede wszystkim dlatego, że wybierając tę część Wrocławia, mieszka się z dala od centrum, a jednocześnie ma się zapewnioną bardzo dobrą komunikację z każdą częścią tego dolnośląskiego miasta. Dodatkowo mieszkania Maślice są w dużo bardziej atrakcyjnej cenie niż w innych dzielnicach. Wynika to zapewne z faktu zakupu tańszych działek pod inwestycję, co wpływa znacząco na ostateczną cenę dla nabywcy mieszkania. Maślickie lokale mieszkaniowe w niczym nie odstają od droższych osiedli, wręcz przeciwnie, są funkcjonalne i wygodne. Pomimo niskiej zabudowy są świetnie dostosowane do osób z jakąkolwiek niepełnosprawnością. Osoby, które maja problemy z poruszaniem się, mogą zdecydować się na mieszkanie na parterze z ogrodem. Dzięki temu bez większych utrudnień, mogą cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, nie wychodząc nawet ze swojego mieszkania, przebywając na swoim przytulnym ogródku. Maślice wokół nowo powstałych osiedli są bardzo zielone, więc będąc nawet na swoim ogrodzie, balkonie czy tarasie, można odpoczywać i cieszyć się otaczającą przyrodą, śpiewem ptaków. To kolejna zaleta mieszkania troszkę dalej od centrum. Inną zaletą jest to, że im dalej od ruchliwej części miasta, tym mniejsze będą nam dokuczać korki.

Kupić czy wynająć mieszkanie?

Ktoś, kogo stać na zakup mieszkania, nie będzie się zastanawiać nad pytaniem: kupić czy wynająć. To pytanie bardziej dotyczy osób, które stoją przed dylematem brać kredyt czy jeszcze nie. Sytuacja na rynku jest niestabilna, więc niektórzy mogą się obawiać brać na siebie wieloletniego zobowiązania. Czasami dobrą opcją może okazać się wynajęcie na jakiś czas mieszkania i przeczekanie tej niepewnej sytuacji. Maślice są atrakcyjnym miejscem na wynajęcie mieszkania, ponieważ podobnie, jak to jest przy zakupie, cena jest niższa niż w innych częściach miasta.

Bez względu na to, czy chcemy kupić dom lub mieszkanie, a może wynająć na jakiś czas mieszkanie, warto przemyśleć terytorium, na którym chcemy zamieszkać. Nie sprawdza się tutaj zasada, że im dalej od centrum miasta, tym trudniejsze życie. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że często jest ono spokojniejsze i bardziej atrakcyjne. Dlaczego więc chociażby nie rozważyć możliwości mieszkania na obrzeżach miasta?

Artykuł opracowany przy wpsółpracy z firmą deweloperską Omega Buildings.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here