Zasłony do sypialni

Wiele osób, które urządzają swoje wnętrze, zastanawia się, jakie kupić dodatki oraz jaka aranżacja wprowadzi do pomieszczenia najwięcej ładu i harmonii. Odpowiedź nie jest oczywiście jednoznaczna. Sporo zależy od gustu i nikomu nie można nic narzucić.

Dużą wagę odgrywają okna i każdy mieszkaniec chce się czuć we własnym domu dobrze i zachować prywatność. Taki intymność jest niemożliwa do osiągnięcia, jeśli nie posiadamy rolet lub zasłon. Są one kluczowe w aranżacji okna.

Zasłony do sypialni powinny być wykonane z materiału o dużej gramaturze, co pozwoli uniknąć ewentualnych prześwitów. Nie każdy materiał na to pozwala. Warto również zastanowić się jaki kolor będzie odpowiedni. Szarość, modna w ostatnich sezonach króluje w polskich domach. Wysoko plasuje się również biel oraz kremowy i bezowy. To barwy niezwykle uniwersalne oraz ponadczasowe. Możemy mieć pewne, że jeśli takie wybierzemy w sklepie, będziemy zadowoleni. Dobrze, żeby materiał na zasłony się nie gniótł. Bardzo ciężko jest prasować materiał, który po praniu jest wygnieciony. Zwłaszcza kłopotliwe będzie prasowanie zasłon, które przecież są duże. Sprawiłoby to, że musielibyśmy stać przy żelazku kilka godzin. Chyba, ze mamy stację parową, wtedy może się to okazać łatwiejsze. Jakby nie było materiał, z którego wykonane są zasłony powinien być jak najmniej kłopotliwy. Ułatwimy sobie pracę, jeśli po wyjęciu z pralki, będziemy suszyć je w pionowej pozycji, nie zawsze jest to jednak możliwe, nawet jeśli tak zrobimy zagniecenia, mogą się pojawić, dlatego tak bardzo ważne wybranie jest odpowiedniego materiału. Trzeba szanować swój czas i pamiętać, że gorsza jakość materiału wiąże się ze słabszym stopniem zadowolenia z użytkowania zasłony.

Interesującą alternatywą dla gotowej zasłony, jest kupienie materiału i uszycie samodzielne lub przez krawcową. Co prawda może nie wyjść to dużo taniej. Bo gotowe zasłony w sklepach typu Pepco są naprawdę tanie, ale ich jakość jest co najmniej wątpliwa. Natomiast jeśli sami wybieramy materiał, mamy większa pewność, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru.

Zachodzi pytanie. Jak często prać zasłony/ Zdania są podzielone, niektórzy uważają,że trzeba robić to co najmniej raz na dwa tygodni, tłumacząc to kurzem, zbierającym się w tkaninie. Inni uważają, że można to robić znacznie rzadziej. Oczywiście wiele zależy od tego, czy nasi domownicy są alergikami czy też nie. Dla alergika nadmiar kurzu jest istną katorgą, ale też sterylne pomieszczenie, nie załatwia do końca sprawy. Zwykle takiemu wrażliwemu układowi oddechowemu może przeszkadzać wiele rzeczy, sam poszkodowany nie do końca ma na to wpływ.

Zasłony w sypialni, mogą być grube, jeśli nie będą przepuszczały światła nadadzą się nie tylko na zimę, ale też na lato. Są doskonałą alternatywa dla rolet. Można je zdjąć i wyprać, nie ma więc problemu z utrzymaniem czystości. Zasłony dobrze jest prać w dość niskiej temperaturze, aby nie uszkodzić struktury materiału, ponadto poddane wysokiej temperaturze mogą stracić kolor i pofarbować inne rzeczy. Każdy z nas zwykle pierze je w automacie. pranie ręczne raczej przechodzi do historii. Jednak delikatne rzeczy, które boimy się włożyć do automatu, można prać ręcznie, nie uszkodzą się wtedy.

Zasłony są piękną ozdobą okna. Warto poświecić trochę czasu na odpowiedni wybór, z którego będziemy zadowoleni. Warto również zastanowić się nad firanką, dobrze, żeby była ona delikatna i subtelna. Ciężkie firanki raczej odchodzą w niepamięć. Dobrze jest się zastanowić, na tym, jak zamontować zasłony. Obecnie modne są karnisze i zwykle w zasłonach montuje się już odpowiednie wycięcia, które pozwolą nam na powieszenie zasłon.

Dobrym pomysłem jest również szyna, wtedy montujemy plastikowe żabki. Są one bardzo wygodnym rozwiązaniem i nie przypominają już metalowego pierwowzoru, który nie był zbyt łatwy w obsłudze. Obecne rozwiązanie są bardzo proste i wygodne oraz nie sprawiają żadnych problemów. Dobra zasłona nie jest wykonana z materiału, który po praniu traci swój kształt i kolor. Zasłony powinny przetrwać wiele lat. Kiedyś materiały i tkaniny były znacznie trwalsze. Dziś musimy zadowalać się słabszą jakością. Bardzo rzadko można spotkać materiał, który posłuży przez wiele lat. Warto dlatego poszukać czegoś odpowiedniego na strychach i w torbach, które mogą mieć jeszcze nasze mamy. Nasze babcie również mogą mieć materiały bardzo solidnie utkane i nic nie jest w stanie ich zniszczyć. prawda jest też taka, że pralki automatyczne niszczą nasze tekstylia i ubrania. Często pierzemy i cena jaką za to płacimy jest taka, że częściej musimy wymienić zasłony obrusy i ubrania. Kiedyś tego nie robiono tak często, a jeśli już to prano ręcznie. Wirowanie w pralce automatycznej i suszenie gorącym powietrzem w suszarce bębnowej jest dość szkodliwe dla materiałów i inwazyjne.

Dbanie o zasłony przedłuża ich trwałość. jeśli nie musimy możemy je prać rzadziej i suszyć na świeżym powietrzu w pozycji pionowej.

Bardzo modne są wzory i zielenie. Jakiś czas temu królowały wzory geometryczne. Dobrze się one sprawdzały w nowoczesnych miejscach, ale nie tylko. Właściwie dobrze wkomponowywały się w każdy rodzaj aranżacji. Cały urok polega na ich prostocie. Dla niektórych jednak nawet to za dużo i kupują zasłony gładkie z jak najprostszego materiału. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ w zależności od upodobań, możemy zastosowywać w mieszkaniu różne dodatki bez obaw o kiepski rezultat naszych działań. Okno jest ważna częścią każdego mieszkania. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w mieszkaniu czy w domu, warto zadbać o wygląd pomieszczenia, chodzi przecież o to żeby dobrze się w nim czuć i jak najwięcej wypoczywać,a nie denerwować się, że zasłona nie spełnia swojej roli.

Jeśli mamy czas i pieniądze warto dodatkowo zastanowić się nad roletami, które również są bardzo popularne i Polacy je pokochali. Choć jeszcze kilkanaście lat temu wyobrażaliśmy je sobie tylko w pomieszczeniach biurowych. Rolety są bardzo proste w obsłudze i najprawdopodobniej będziemy z nich zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here