nawozy

Odpowiednie nawożenie gleby to klucz do posiadania dobrej jakości zbiorów. Aby móc cieszyć się zbiorami, warto zdecydować się na nawożenie gleby z pomocą nawozów dobrej jakości. Jednak jak pośród wielu marek wybrać ten idealny? Na czym warto się skupić przy ich wyborze? W odpowiedziach na to pytanie pomoże marka Hesi oraz ich produkty.

Produkty uniwersalne

W tej kategorii marka oferuje nam produkty do dwufazowego zastosowania. Możemy liczyć na nawozy do gleby oraz na kwitnienie. Mamy do wyboru produkty Hesi w formie płynów oraz suchego nawozu. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań.

Skład, czyli czynnik kluczowy

Jeśli chodzi o składniki, produkty uniwersalne zawierają:

  • azot – składnik niezbędny w początkowej fazie wzrostu. Roślina potrzebuje pierwiastka głównie do prawidłowej syntezy chlorofilu. Brak nawożenia przez środki ochrony roślin Hesi może być powodem złego stanu zdrowia roślin. Niedobór azotu jest widoczny na liściach w postaci barwy żółtej. Bladość roślin jest połączona z niskim wzrostem. Warto dodać, że stosowanie azot jest bezpieczne dla rośliny pod warunkiem, że zachowamy odpowiednią ilość wody, fosforu oraz potasu. Dlatego Hesi posiadają w swoim nawozach azot na poziomie 4%.
  • fosfor – jako makroelement jest niezbędny do życia w każdej komórce. Niezależnie do gatunku istnieje pewna zależność w przyswajalności azotu. Każda roślina potrzebuje go w zupełnie różnych ilościach. Jednak naukowcom udało się zaobserwować pewne podobieństwo. Rośliny podczas wzrostu potrzebują go w najwięcej. W fazie kwitnienia jego wartość spada, a następnie następuje całkowity brak pobierania substancji. Dlatego Hesi posiada ilość fosforu na poziomie 3%, która jest wartością niezwykle uniwersalną. Brak fosforu w glebie może powodować spowolnienie wzrostu, rachityczność, mniejszą ilość syntetyzowanych substancji (np. witamin).
  • potas – jon wewnątrz komórkowy niezbędny do aktywności błon komórkowych. Brak tego składnika w roślinach możemy zaobserwować poprzez chlorozę liści, zwiędły pokrój rośliny, zahamowanie wzrostu korzenia, pędu czy martwicę organów.

Wzrost i kwitnienie

Nie można zapominać o produktach o pojedynczym zastosowaniu. Dlatego warto wyróżnić preparaty na wzrost oraz kwitnienie. Ilość składników (potas, fosfor oraz azot) prezentują się następująco:

  • Preparaty na kwitnienie: azot 8%, fosfor 7%, potas 10%
  • Preparaty na wzrost: azot 12%, fosfor 4%, potas 8%

W razie konieczności istnieje możliwość podwyższenie wartości nawozów poprzez stosowanie dodatkowych stymulatorów. Szeroki wybór produktów marki Hesi znaleźć można pod adresem https://maxgrowshop.pl/pol_m_Nawozy_Nawozy-Hesi-214.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here