Wnętrza w stylu glamour

Styl glamour to połączenie luksusu, wyrafinowania i klasy. Jest tu również miejsce na ekstrawagancję, przepych i bogactwo. Jednym słowem to styl eklektyczny, w którym łączy się różne materiały, kształty, kolory czy detale, jednak mają one jeden wspólny mianownik – są luksusowe w każdym calu.

Jakie elementy wyposażenia, oświetlenie, materiały i dekoracje goszczą we wnętrzach aranżowanych w stylu glamour? Poznajmy ten wyjątkowy wystrój wnętrz.

Oświetlenie w stylu glamour – nie tylko kryształowe żyrandole

Charakter stylu glamour sprawia, że gdy myślimy o oświetleniu, w pierwszej chwili wyobrażamy sobie bajecznie obszerne żyrandole, pełne kryształków i błyszczących detali, rozświetlające przestronne halle, zjawiskowe salony, a nawet całkiem spore sypialnie. I nic w tym dziwnego – styl glamour to wspomniany przepych. Ponadto luksus i bogactwo, a rozłożyste żyrandole mieniące się niezliczoną liczbą kryształowych elementów stają się kwintesencją aranżacji glamour.

Znajdujemy tu jednak miejsce także dla innych lamp. Sprawdzają się bowiem lampki stołowe na rzeźbionych podstawach, najlepiej w kolorach złota bądź srebra. Ustawione na dużej, stylizowanej komodzie, nad którą zawisło lustro w rzeźbionej ramie, odbijają światło od tafli lustra. Tym samym wnętrza stają się zjawiskowe wręcz, a ich blask i błysk potrafi zaprzeć dech w piersiach.

Glamour może być również głównie elegancki i stonowany. Zostawimy więc miejsce na błyskotki, choć zachowując umiar w tym temacie. Kryształowe żyrandole zamienimy zaś na klasyczne lampy wiszące, oświetlenie szynowe bądź punktowe, np. z oferty https://azzardo.com.pl/. Na prowadzenie wysuną się kwestie, takie jak wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały i kolory charakterystyczne dla glamour. Do tego lampy kształtne, finezyjne, o subtelnych liniach, które budują wrażenie bogactwa, ale nie przekraczają linii dobrego smaku.

Materiały – błyszczące i miękkie tkaniny

We wnętrzach glamour nie może zabraknąć miękkich i połyskujących tkanin. Welurowa tapicerka mebli wraz z ozdobnym pikowaniem. Do tego atłasowe zasłony płożące się po ziemi obszernego salonu. Na kształtnej sofie o barokowym charakterze – futerkowe poduszki ułożone naprzemiennie z tymi, które opatrzone są bawełnianymi, ale lśniącymi poszewkami.

Dalej czeka nas podróż przez często ekskluzywne i drogie materiały. Znajdziemy wśród nich gatunki drewna sprowadzane spoza kraju, elementy wyposażenia o charakterze ludwikowskim, które również prezentują kunszt wykonania oraz zastosowanie najlepszych surowców. Do tego obowiązkowe szkło i metal, np. jako srebrne czy złote dodatki. Wśród dodatków zaś…

Wśród dodatków pełen przepych!

Glamour nie obejdzie się bez dekoracji, niekoniecznie o walorach użytkowych. Ma być na bogato, na złoto, błyszcząco i skupiając na sobie wzrok. W takich wnętrzach spotykamy złote patery, kryształowe figury, wazony w unikalnych formach, świece, karafki, sztukaterie i wiele innych.

Wnętrza urządzane w stylu glamour mają w sobie coś tajemniczego, a zarazem bardzo charakterystycznego. Mocne akcenty mieszają się z delikatnymi, nie ma zatem mowy o powtarzalności, banalności i nudzie. Glamour to takie wnętrzarskie dzieła sztuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here