W jakich miejscach zastosowanie znajdzie solidna szafa kartotekowa?

0
1020

Szafy kartotekowe to niezwykle popularne meble wykorzystywane w biurach, placówkach medycznych, a także administracji. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone do przechowywania kartotek, czyli zbioru dokumentów umieszczanych w uporządkowanych kopertach. To bardzo praktyczny mebel, który dodatkowo można dostosować do swoich indywidualnych potrze. W jakim celu wykorzystywana jest szafa kartotekowa? Gdzie znajdzie właściwe zastosowanie?

Jakie zalety posiada metalowa szafa kartotekowa?

Przede wszystkim, z jej pomocą jesteśmy w stanie dużo lepiej zagospodarować wolne miejsce na przechowywanie dokumentów. Pomimo niewielkich rozmiarów, szafa kartotekowa jest w stanie pomieścić bardzo dużą liczbę dokumentów. Kolejnym plusem jest uniwersalność i możliwość sięgnięcia po szafy dostosowane do przechowywania najpopularniejszych formatów, takich jak: A4, A5 oraz B5. Dostępne są także modele, w których można trzymać kilka różnych formatów.

Ważnym atutem specjalistycznych szaf kartotekowych jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się bliżej konstrukcji takiego mebla: zazwyczaj jest to słupek z kilkoma szufladami. łatwo sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby wszystkie szuflady z ciężkimi dokumentami otworzyły się jednocześnie. Aby temu zapobiec, w metalowych szafach kartotekowych stosuje się specjalne prowadnice, które zapobiegają otworzeniu się kilku szuflad jednocześnie Wygodę użytkową poprawia zamek centralny, z pomocą którego otwieramy lub zamykamy wszystkie szuflady jednocześnie.

szafy kartotekowe

Gdzie najlepiej sprawdzają się szafy kartotekowe?

Tego typu meble bardzo dobrze sprawdzą się przede wszystkim w biurach. Firmy często przechowują dane osobowe, zarówno zatrudnionych pracowników, jak również swoich klientów. Tego typu dokumenty muszą być przechowywane w trosce o wysoki poziom bezpieczeństwa. Szafa kartotekowa to także nieodłączny element wyposażenia rejestracji w przychodniach. Przechowywane są tutaj informacje o każdym pacjencie. Z metalowych mebli na dokumenty korzystają również wszystkie urzędy oraz budynki administracji publicznej.

Jak wybrać pasującą szafę kartotekową?

Tego typu meble możemy zamówić przez Internet, wykorzystując bogaty wybór oraz możliwość skonfigurowania zamówienia pod kątem swoich potrzeb. W tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne/ znajdziesz bogaty asortyment specjalistycznych mebli metalowych wykorzystywanych do przechowywania dokumentów.
Przy wyborze warto zwrócić uwagę na certyfikat, decydujący o tym, jakie dokumenty mogą być przechowywane w szafie. Kolejną kwestią jest format oraz układ szuflad, a także mechanizm zamykania. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru kolorystyki frontów i ścian bocznych, dzięki czemu wybrana szafa kartotekowa lepiej wpisze się w obowiązującą aranżację i wystrój danego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here