Styropian z dostawą do miejsca przeznaczenia

0
1529

Styropian jest popularnym produktem przeznaczonym między innymi do ocieplania budynków, ale także służącym jako miękkie wypełnienie, pozwalające na bezpieczny transport przedmiotów łatwo ulegających zniszczeniu, takich jak elektronika. W przypadku styropianu budowlanego możemy wyróżnić jego różne rodzaje służące do określonych celów.

Styropian elewacyjny

Elewacja jest jedną z najbardziej istotnych części domu, której właściwości termoizolacyjne istotnie wpływają na to, czy dom będzie odznaczał się dobrymi parametrami energooszczędności – innymi słowy, czy łatwo będzie go ogrzać, a następnie utrzymać jego temperaturę na optymalnym poziomie.

Wśród styropianu elewacyjnego można znaleźć styropian biały i grafitowy (szary). Drugi z nich oferuje znacznie lepsze właściwości izolujące, które oznaczane są parametrem lambda o niższej wartości. Dzięki temu już cienkie płyty z grafitowego styropianu zapewniają doskonałą ochronę domu. W budownictwie energooszczędnym jego wykorzystanie to podstawa. Należy jedynie pamiętać, iż powinien on być dobrze zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi, gdyż przy dużym nasłonecznieniu może nagrzewać się w niekontrolowany sposób, co prowadzi do jego odkształceń.

Styropian podłogowy

Niezwykle istotna podczas budowy domu jest jego dobra izolacja od gruntu. Zabezpiecza ona budynek przed wnikaniem zimna i przesiąkaniem wody. Musi on być dostosowany do warunków użytkowania, to znaczy wytrzymywać znaczące obciążenia.

Jako styropian podłogowy może być wykorzystywany biały lub grafitowy. Coraz częściej to drugi z nich jest stosowany, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym, w którym zastosowano ogrzewanie podłogowe lub z innych przyczyn warstwa izolacji musi mieć niewielką grubość.

W przypadku podłóg przemysłowych znacznie częściej wybierany jest styrodur (styropian ekstrudowany XPS), który odznacza się wyjątkowo wysokimi właściwościami odporności mechanicznej. Dzięki temu może wytrzymywać bardzo duże obciążenia.

Styropian szalunkowy

Dla osób, którym w szczególności zależy na budownictwie energooszczędnym, został przygotowany styropian szalunkowy. Jest on przy tym łatwy w montażu i wytrzymały, dzięki czemu zostaje zaoszczędzony czas podczas budowy. Może być wykorzystywany zarówno w konstrukcjach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i przemysłowych.

Hurtownia Styropianu w swojej ofercie posiada styropian szalunkowy krawędziowy o grubości 10 cm, który wykonywany jest na podstawie przedstawionego projektu. Ponadto firma proponuje styropiany wyprofilowane jako nadproża drzwiowe i okienne. Zamówienia realizowane są w indywidualny sposób, dzięki czemu każdy klient ma pewność, iż uzyska produkt dostosowany do jego potrzeb.

Dostawa

Wybrany styropian sklep może dostarczyć na wskazany adres, przy czym miejsce dostawy powinno być dostosowane do wjazdu samochodem z przyczepą o masie ponad 12T i dostępne z utwardzonej drogi publicznej. Dostawa jest gratis na terenie całej Polski, pod warunkiem zakupu przynajmniej 80 opakowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here