Poznaj zalety paneli elastycznych i zapoznaj się ze sposobem montażu na kamperze

Jeszcze kilka lat temu mało kto wybierał panele elastyczne ze względu na ich stosunkowo wysoką cenę. Jednak od tego czasu cena się zmniejszyła. Warto jeszcze wiedzieć, że inwestycja w takie rozwiązanie bardzo szybko się zwraca, a przy tym można sporo zaoszczędzić, decydując się na samodzielny montaż, który w przypadku paneli sztywnych nie jest możliwy.

Dlaczego panele elastyczne to najlepszy wybór?

Panele słoneczne elastyczne wydają się być jedynym słusznym wyborem do kampera. Na samym początku warto zwrócić uwagę na walory estetyczne, gdyż przyklejony do dachu kampera bądź przyczepy panel elastyczny, zdecydowanie lepiej się prezentuje niż ten sztywny, który jest dużo większy. Elastyczne panele słoneczne do kampera dodatkowo nie obciążają dachu samochodu. Nie trzeba także obawiać się tego, że zostanie ukradziony, gdyż nie można go odkleić. Owszem można go wyciąć specjalnym nożykiem, ale jest to proces żmudny i czasochłonny. Kolejną zaletą jest fakt, że nie zalegają w nim żadne zanieczyszczenia w postaci kurzu, wody, czy brudu. Musimy jeszcze wspomnieć, że nie generują one dodatkowego hałasu podczas jazdy, co ewidentnie wpływa na komfort podróżujących. Solary do kampera muszą być odpowiednio zamontowane. W tym przypadku miejsce nie może być zacieniane przez antenę czy rolety. Na szczęście nie musicie zwracać uwagi na kierunek instalacji, gdyż to nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Tutaj mamy dla Was także radę. Zwróćcie uwagę na to, gdzie parkujecie. Najlepiej wybierać powierzchnie płaskie. Dzięki temu można lepiej wykorzystać promienie słoneczne.

Jak montować panele słoneczne do kampera?

Pierwszym etapem jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Gdy już je znajdziecie, to powinniście bardzo dokładnie je umyć z wszelkich zabrudzeń, a także odtłuścić. Do tego celu możecie użyć benzyny ekstrakcyjnej. Warto jeszcze pomyśleć o zabezpieczeniu karoserii przed uszkodzeniem spowodowanym klejem, ale takie zabezpieczenie jest proste. Otóż wystarczy tylko zastosować taśmę malarską. Gdy już przymierzycie panele do wybranej powierzchni, powinniście tę powierzchnię dodatkowo zmatowić. Do tego celu możecie użyć gąbkę ścierną, następnie musicie ponownie odtłuścić i dopiero wtedy możecie przejść do klejenia. Kluczowe znaczenie ma wybór kleju. Możecie tutaj wybrać produkt 3w1, czyli z aktywatorem, podkładem i klejem w jednym. Do tego celu używa się specjalnej gąbeczki, gdyż w innym przypadku klej mógłby bardzo szybko wyschnąć. Na samym końcu trzeba pamiętać, aby rozprowadzić cienką warstwę kleju i dopiero wtedy nałożyć panele słoneczne i przycisnąć je do powierzchni. Fotowoltaika do kampera z panelem elastycznym na pewno zapewni Wam komfort w podróży.

panele elastyczne

Od czego zależy zasilanie solarne do kampera?

Każdy zestaw fotowoltaiczny do kampera, aby funkcjonował prawidłowo i doskonale się sprawdził musi posiadać odpowiednio dobraną moc akumulatora. Zestawy solarne do kampera z akumulatorem o pojemności od 110 do 120 Ah ze sklepu https://suntrack.pl/zestawy-na-lodz/2513-zestaw-fotowoltaiczny-do-kampera.html sprawdzą się w przypadku większego zapotrzebowania na energię, a więc w sytuacji, gdy na wyposażeniu macie zarówno proste urządzenia, jak i te które pobierają zdecydowanie więcej energii, a więc np. bojler czy lodówka. Pamiętajcie, aby zawsze wybierać sprzęty energooszczędne, które pobierają jak najmniej energii elektrycznej. Jeżeli macie na wyposażeniu tylko małe urządzenia i telewizor, a także oświetlenie, to wtedy zupełnie Wam wystarczy akumulator o pojemności do 80 Ah. Tutaj mamy dla Was bardzo ważną radę, a mianowicie, pamiętajcie aby dobierać moc urządzenia do zapotrzebowania, gdyż jak zapewne domyślacie się im większa moc, tym urządzenie jest cięższe, a zbyt duże obciążenie jest oczywiście zbędne.

Niewątpliwie elastyczne panele słoneczne sprawdzą się zarówno dla miłośników, krótszych podróży kamperem z postojem na polach kampingowych, jak dla tych, którzy preferują długie trasy. Dzięki nim nie muszą zatrzymywać się na postojach, lecz mogą kontynuować podróż bez doładowywania akumulatora. Nie muszą również ograniczać swojej aktywności w kwestii wydatkowania energii elektrycznej.

Odwiedź też: https://suntrack.pl/131-zestawy-do-kampera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here