pergole

Deszcz może czasami pokrzyżować plany. Jeśli spadnie nieoczekiwanie, to może się okazać, że relaks na tarasie po prostu się nie uda. Na szczęście dobrze zaprojektowana i zabezpieczona przed opadami atmosferycznymi pergola tarasowa może pomóc Ci cieszyć się przestrzenią na zewnątrz, nawet w deszczowe dni. Jak zabezpieczyć się przed niepogodą? Co zrobić, by cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu niezależnie od pogody?

Zdecyduj się na wodoodporne materiały

Jeśli nie chcesz martwić się deszczem, to wybierz pergolę tarasową wykonaną z wodoodpornych materiałów, czyli takich które mogą skutecznie odprowadzać wodę deszczową. Wiele pergol dostępnych na rynku jest wykonanych z aluminium lub innego trwałego i odpornego na korozję materiału, który bez obaw może mieć kontakt z wilgocią czy nawet wodą. Jeśli potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia, to możesz zastosować specjalne powłoki wodoodporne na te elementy pergoli, które nie zostały wystarczająco zabezpieczone na etapie projektowania konstrukcji. Jeśli jednak decydujesz się na zamówienie jej w profesjonalnej firmie, to nie ma potrzeby sięgania po takie rozwiązanie.

Szczelne zadaszenia

Pergole tarasowe często wyposażone są w dachy, które mogą skutecznie chronić przed deszczem. Przezroczyste lub półprzezroczyste materiały, takie jak szkło akrylowe lub poliwęglan, umożliwiają dostęp światła do tarasu i jednocześnie zapewniają ochronę przed opadami. Takie zadaszenia nie hamują naturalnego światła i równocześnie pozwalają na utrzymanie tarasu suchego. Niektóre pergole mają dach pokryty żaluzją, którą w razie opadów po prostu można zamknąć, by osiągnąć najlepszy efekt. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jeśli będzie ona szczelna, to na taras nie będzie docierało naturalne promieniowanie słoneczne i może zrobić się dość ciemno nawet w ciągu dnia. Wybierając takie zadaszenie, warto wzbogacić je o nowoczesne oświetlenie LED, które zmieni Twój taras w klimatyczną strefę relaksu.

Przeczytaj także: https://wanguardpr.pl/jakie-pergole-tarasowe-ciesza-sie-najwiekszym-zainteresowaniem-wsrod-klientow/

Ruchome panele boczne

Pergole tarasowe mogą być wyposażone w ruchome panele boczne, które chronią przed wiatrem, zapewniają prywatność i równocześnie zabezpieczają przed opadami, które przecież rzadko opadają w kierunku pionowym. Zadaszenie nie ochroni przed zacinającym deszczem… ale boczne panele z pewnością sobie z tym poradzą. Panele powinny być wykonane z wodoodpornych materiałów. Tkanina może nie być wystarczająca. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się poliwęglan czy nawet specjalne regulowane żaluzje. Pozwolą one na najlepsze dopasowanie pergoli do warunków otoczenia.

Jeżeli poszukujesz pergol tarasowych, które łączą elegancję z wytrzymałością, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i spotkań, to sprawdź naszą ofertę na surma.co

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here