Okna plastikowe - co należy wiedzieć przed zakupem

Stolarka okienna wykonana z tworzywa sztucznego należy do najpopularniejszych. Nie ma się czemu dziwić – cena tych produktów znajduje się w zasięgu ręki każdej osoby. Tylko że to nie cena powinna być takim czynnikiem decydującym. Kupując plastikowe okna, warto wiedzieć, dlaczego postrzegane są one za dobrą propozycję dla domów jednorodzinnych, mieszkań, a także apartamentowców.

Okna wykonane z polichlorku winylu

Okna PCV oferowane są przez wiele salonów, między innymi przez https://www.oknanaleczowska.pl/. Cena za takie okna jest atrakcyjna, a do tego można liczyć również na fachowy montaż. Czym są jednak tak popularne okna?

Tak naprawdę wykonane są one z polichlorku winylu. Nie ma obaw o to, że ten związek będzie wydzielał szkodliwe substancje. Aby tak się stało, potrzebna jest minimalna temperatura o wartości 120 stopni Celsjusza. A jak wiadomo, takich temperatur w Polsce się nie spotka. Z powodzeniem można więc użytkować plastikową stolarkę okienną bez obaw o swoje zdrowie.

Okna z dobrymi parametrami

Jeżeli chodzi o parametry, to okna plastikowe cechują się naprawdę dobrymi współczynnikami. Chociażby, jeżeli chodzi o izolacyjność cieplną. Wszystko to za sprawą uszczelek, jakie zostają zastosowane przy ich konstrukcji. Uszczelki zostają wykonane z tworzywa sztucznego lub z kauczuku syntetycznego. Są to materiały, które zapobiegają również przedostaniu się wody do profili okiennych.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o akustyce, a dokładnie o tym, że okna PCV znane są z tego, że doskonale tłumią one hałas. Mają na to wpływ m. in. wyżej wspomniane uszczelki. Plastik odporny jest nie tylko na wilgoć, ale także na bakterie, grzyby i pleśnie. Nie dopuszczają one do utraty ciepła z domu, zapewniając wymianę powietrza. Jest to możliwe dzięki temu, że współczesne okna wyposażone są w funkcje wentylacyjne.

Do tego ich estetyka jest doskonała. Dzięki temu będzie można dopasować je nawet pod względem kolorystycznym, jeżeli chodzi o elewację budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here