oświetleniu ogrodowym

Nasz ogród marzeń jest już prawie gotowy. Na deser zostawiliśmy sobie oświetlenie ogrodowe, czyli lampy w różnych wariantach. Oto kilka rozwiązań, dzięki którym wasz ogród będzie wyglądał imponująco i stylowo nie tylko w dzień, ale i po zmroku.

Gra świateł

Oświetlenie pełni nie tylko czysto pragmatyczną rolę w naszych wnętrzach, ale stanowi też ważny element nie pozostający bez wpływu na ich styl i wygląd. Może się to wydawać oczywiste, ale doświadczenie pokazuje, że wiele osób nie docenia znaczenia światła, ten często ostatni element aranżacji zostawiając na koniec i podchodząc do niego po macoszemu.

My wiemy jednak, że oświetlenie domu ma nie mniejsze znaczenie, niż meble, czy różnego rodzaju akcesoria. Z jego pomocą możemy tworzyć określony, wpływający na nasz nastrój, klimat, oraz podkreślić styl naszego domu i jego wybrane elementy. Odpowiednia gra światłem może wydobyć z naszego wnętrza niezwykłą głębię, oraz nieznane w dzień oblicze.

Nowoczesne oświetlenie ogrodowe

Nie dotyczy to tylko i wyłącznie wnętrz, ale i przestrzeni bardziej otwartych, jak np. nasz przydomowy ogród. Również w nim oświetlenie gra swoją ważną rolę. Dlatego też zanim kupimy pierwsze z brzegu lampy ogrodowe, warto rozejrzeć się za ciekawymi rozwiązaniami. Do napisania o nich zainspirowała nas oferta lamp ogrodowych ze sklepu Etak, którą możecie znaleźć tutaj: https://etak.eu/oprawy-oswietlenie-ogrodowe. Dotyczy ona przede wszystkim różnego rodzaju kinkietów, jakie przymocowane do domu oświetlają jego okolice, w tym ogród.

Oprócz kinkietó,, lampy ogrodowe również dzielą się na kilka podstawowych rodzajów. Znajdziemy wśród nich m.in. lampy ogrodowe stojące, które doskonale nadają się do tego, by z ich pomocą oświetlić drogę wiodącą od bramy do drzwi naszego domu, czy też mniejsze ścieżki ogrodowe. Podobną rolę pełnią również lampy gruntowe, które poza tym że oświetlają przestrzeń naokoło siebie mogą być też punktowymi reflektorami, rzucającymi światło na określone części naszego ogrodu.

Innym rodzajem są wiszące lampy ogrodowe, które mogą być montowane w różnego rodzaju altanach, czy na budynkach. Wśród lamp wieszanych znajdziemy również te montowane pod sufitem, jak i różnego rodzaju ogrodowe i elewacyjne kinkiety, o jakich już wspominaliśmy.

Pełna aranżacja

Szeroki wybór różnego rodzaju lamp sprawia, że nasz ogród możemy stylizować za pomocą światła w nie mniejszym stopniu, niż wnętrze domu. W sklepach specjalizujących się w tego rodzaju oświetleniu ogrodowym znajdziemy zarówno lampy w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu, o niepowtarzalnym designie dzięki czemu możemy dostosować go zarówno do zewnętrznego, jak i wewnętrznego wyglądu naszego domu. W ten sposób dom i ogród tworzyć będą kompletną i uzupełniającą się nawzajem designerską całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here