Modna, wygodna i funkcjonalna sofa

Urządzenie mieszkania wymaga zastanowienia się nad własnymi preferencjami, a także możliwościami, jakie daje sam rozkład pomieszczeń. W każdym przypadku jest jednak kilka przedmiotów, które są niezbędne, aby dom był funkcjonalny i komfortowy. Należy do nich między innymi sofa, która z reguły znajduje swoje miejsce w centralnym punkcie salonu.

Funkcjonalność

Niewątpliwie istotną cechą sofy, która znajdzie się w pokoju, jest jej funkcjonalność. Łatwo już na samym początku wyobrazić sobie, gdzie zostanie ustawiona: na środku, pod ścianą, a może w rogu? Do każdej z tych wersji wybrać można odpowiedni kształt kanapy. Dla jednych idealna będzie prosta, dla innych narożna, a niektórzy wybiorą sofę w kształcie litery U.

Każda z nich powinna jednak odznaczać się funkcjonalnością, odpowiadającą na potrzeby mieszkańców. Jeśli od samego początku wiadomo, iż kanapa będzie służyła jedynie do krótkiego siedzenia jednego czy dwóch spośród domowników, wystarczająca może okazać się prosta, niewielka sofa.

Jeśli jednak zakładamy, że kanapa ma służyć wielu osobom, spośród których jedna będzie chciała poleżeć, a ktoś inny wybierze wygodne miejsce siedzące, lepszym wyborem może być sofa narożna. Zapewnia ona więcej możliwości, w tym na przykład oglądanie telewizji z pozycji leżącej.

Dobrą cechą funkcjonalnych kanap jest możliwość rozkładania ich i przekształcania dzięki temu w zapasowe łóżko. Ze względu na duże rozmiary tak utworzonego miejsca do spania, każdy gość będzie w pełni zadowolony i wyspany. W efekcie może być to więc znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie niż małe, zapasowe łóżko.

Wygląd

To oczywiste, że kanapa, podobnie jak każdy inny element wyposażenia domu, powinna podobać się jego mieszkańcom, a jednocześnie współgrać z pozostałymi przedmiotami. Dlatego decydując się na konkretny model, warto dobrze przemyśleć nie tylko jej kształt, ale również kolor i rodzaj tapicerki.

Do nowoczesnych, często minimalistycznych domów, najodpowiedniejsze wydają się sofy pozbawione ozdób, w stonowanych kolorach, takich jak biel, szarość i czerń. Barwy te można przełamać z pomocą nowych trendów, ożywiających aranżacje, na przykład dodając do nich drobne elementy w odcieniach pomarańczowego, ceglastego, różowego czy modnego w tym sezonie living coral.

Ciekawe aranżacje można stworzyć także dzięki designerskim projektom, które opierają się na nietypowych rozwiązaniach i bardzo nowoczesnych, czasem wręcz futurystycznych, kształtach mebli. Dzięki nim można urządzić nie tylko oryginalny salon, ale nawet cały dom, który swoim klimatem przypominał będzie pomieszczenia znane nam z filmów. Jest to z pewnością interesująca alternatywa dla każdego, kto nie chciałby mieć salonu wpisującego się w popularne trendy, lecz taki, który odpowiada jego zainteresowaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here