Meble dębowe

Meble drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością. Mają uznaną markę, którą zdobywały na przestrzeni stuleci. Popularność zawdzięczają przede wszystkim dwóm podstawowym zaletom. Drewno jest naturalnym materiałem wyróżniającym się niezwykłą trwałością. Jednocześnie jest piękne, dlatego warto jest mieć takie meble w swoim domu. Nie bez znaczenia jest również, to że drewno jest uniwersalnym materiałem. Oznacza to, że meble wykonane z niego z powodzeniem odnajdą się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Dają więc duże możliwości co do zmian aranżacji.
Meble drewniane charakteryzują się unikalnością. Trudno jest znaleźć dwa takie same kawałki drewna, dlatego każdy mebel wykonany z drewna można uznać za niepowtarzalny. Jeśli cenimy sobie oryginalność, taki wybór okaże się dla nas optymalnym, spełni nasze oczekiwania.
Każdy mebel wykonany z drewna prezentuje się zawsze stylowo, nadaje wnętrzu odpowiedniego charakteru. Jednocześnie są funkcjonalne, dlatego zapewnią nam komfort.
Wbrew pozorom nie wszystkie meble reklamowane jako drewniane są wykonane z naturalnego surowca. Ta nazwa utarła się już w świadomości klientów i jest skrzętnie wykorzystywana przez producentów. Tak naprawdę wiele mebli teoretycznie drewnianych tak naprawdę zostało wykonanych ze sklejki charakteryzujące się gorszą jakością oraz wytrzymałością. Przy produkcji takich mebli wykorzystywanych jest fornir, czyli okleina.
Najlepszymi meblami są te wykonane z litego drewna. Do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie najwyższej jakości drewno gwarantujące trwałość przez wiele kolejnych lat. Do takiego materiału stosuje się szereg komponentów mających za zadanie dodatkowe zabezpieczenie przed działaniem wilgoci, nadmiernego ciepła oraz innych zagrożeń, na które narażone jest drewno. Drewno również poddawane jest procesowi impregnowania. Na rynku obowiązuje już pewna definicja określająca, jakie meble można uznać za drewniana. Według tej definicji za meble drewniane możemy uznać jedynie te, w których ze sklejki wykonano jedynie dna szuflad oraz tylną ścianę.
Meble wykonane z litego drewna odróżniają się od swoich tańszych alternatyw przede wszystkim naturalnością. Ich walory ekologiczne sprawiają, że doskonale nadają się na przykład do wnętrz urządzanych w stylu skandynawskim. Ich obecność, naturalny zapach pozwalają znaleźć się bliżej natury. Jakość wypoczynku jest automatycznie wyższa. Brak tworzyw sztucznych pozytywnie wpływa na ludzki organizm. co ciekawe nie jest to jedynie wymysł sprzedawców mebli drewnianych. Pozytywny wpływ przebywania w pomieszczeniach, w których dominują meble drewniane został udowodniony przez naukowców. Dowiedli oni na przykład, że sypialnie oparte na meblach drewnianych zapewniają znacznie lepszą efektywność snu. Meble drewniane charakteryzują się też unikalnym ułożeniem słojów. Jeśli chcemy mieć oryginalne i niepowtarzalne szafy, to modele wykonane właśnie z drewna są w stanie nam to zagwarantować. Dopełnieniem walorów mebli wykonanych z sosny lub dębu jest to, że świetnie znoszą one trudy codziennego użytkowania. Są to drzewa mogące żyć w naturze nawet kilkaset lat. To ich wizytówka.
Jakie więc są wady mebli wykonanych z drewna? Od strony technicznej trudno jest im cokolwiek zarzucić. Są one niemal perfekcyjne. To właśnie przekłada się na to, że meble dębowe czy też sosnowe są najdroższymi, jakie znajdziemy w renomowanych salonach. Za jakość i najlepsze wykonanie trzeba zapłacić znacznie więcej niż za meble z okleiny lub meble innego gatunku. Pod uwagę jednak należy wziąć to, że meble te kupowane są z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Zdarza się tak, że meble drewniane przechodzą z pokolenia na pokolenie. Pewne jest to, że to długoterminowa inwestycja, która zwróci się po kilku latach od zakupu. Jeśli nie chcemy od razu ponosić ogromnych kosztów związanych z zakupem całego kompletu, powinniśmy rozważyć rozwiązanie polegające na stopniowym dokupywaniu poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza. To pozwoli na rozłożenie wydatków w czasie. Dzięki temu nasz domowy budżet nie ulegnie zbytniemu jednorazowemu obciążeniu. Nie będziemy wtedy zmuszeniu do wzięcia kredytu i spłacania odsetek przez kilka następnych miesięcy. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z takiego wariantu. Wadą mebli drewnianych może być ich wrażliwość na działanie warunków atmosferycznych. Do ich zniszczeń dojdzie jednak jedynie w momencie, gdy nie zostaną one odpowiednio zabezpieczone. Najlepsze meble drewniane nie mają z tym żadnych problemów. Warto jednak przy zakupie sprawdzić, czy dane meble zostały poddane odpowiednim procesom zabezpieczającym je przed wilgocią lub ciepłem.
Meble dębowe cenione są ich posiadaczy przede wszystkim z powodu ich długowieczności. Wykazują one dużą odporność na ścieranie oraz świetnie wytrzymują większe obciążenia. Nie straszne są im też działania różnych czynników zewnętrznych, których nie da się uniknąć podczas użytkowania. Ich posiadacze nie mają też trudność z ich konserwowaniem. Większość procesów zabezpieczających została już przeprowadzona już na etapie produkcyjnym. Dzięki temu meble lakierowane wystarczy jedynie od czasu do czasu przecierać szmatką, aby podtrzymać ich blask. Meble dębowe mogą być wrażliwe na kontakt z gorącymi i mokrymi powierzchniami. Najlepiej więc kupować je do wnętrz lub pomieszczeń znajdujących się pod dachem. Drewno dębowe jest elastyczne, dzięki czemu bardzo łatwo można je poddać obróbce. Potrafi więc przyjąć wiele funkcjonalnych form. Przy częstej zmianie aranżacji docenimy te możliwości. Nie bez znaczenia jest też to, że w polskich salonach meblowych nie ma problemów ze znalezieniem wielu mebli należących do tego gatunku. Są one powszechnie dostępne. Daje to szerokie pole manewru jeśli chodzi kreatywność podczas meblowania swoich kolejnych pomieszczeń. Meble dębowe są więc jednym z najpopularniejszych rodzajów mebli drewnianych. Znajdziemy je na przykład w wielu gabinetach prezesów największych koncernów oraz w kancelariach adwokackich. Gwarantują prestiż, są doskonałe do urządzenia pomieszczenia w stylu klasycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here