Mała funkcjonalna łazienka w bloku

Mała łazienka w mieszkaniu w bloku to powszechność. Zazwyczaj nie przekraczają one nawet 10 metrów kwadratowych, a wykorzystanie jej funkcjonalności w maksymalny sposób to nie lada wyzwanie. Jak zaprojektować łazienkę, aby wykorzystać każdy cenny centymetr? Czy samodzielne urządzanie małych pomieszczeń to dobry pomysł? Czy lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Urządzanie przestrzeni w małych łazienkach, często wręcz mikroskopijnych to wyzwanie, często nawet dla specjalistów. Aby wykorzystać przestrzeń warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, ponieważ często zdarza się tak, że przy jego pomocy wykorzystana zostanie przestrzeń, która pozornie nie miała by znaczenia.

Prysznic

W małej łazience najlepszym rozwiązaniem jest prysznic. Wanna, mimo swojej wygody zajmuje sporo miejsca. Zamiast tego warto rozważyć prysznic z wyższym brodzikiem. Obecnie coraz popularniejszą wersją jest także prysznic bez brodzika, który optycznie powiększa łazienkę.

Półki

Jeśli łazienka zawiera dużo zakamarków, to warto wykorzystać tą przestrzeń za pomocą różnego rodzaju półek lub szafek. Tego rodzaju meble najlepiej skonsultować z projektantem wnętrz oraz wykonać na zamówienie.  Ważne jest aby wykorzystać jak najwięcej wolnego miejsca w łazience, a półki przydadzą się na kolejne kosmetyki czy perfumy, a także inne drobne rzeczy.

Pralka w kuchni

Przestrzeń łazienki jest zbyt mała, a kuchnia całkiem spora? Warto rozważyć przeniesienie pralki do kuchni. Pralkę, tak jak inne sprzęty można zabudować, co sprawia, że będzie niewidoczna. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ daje to sporo cennej przestrzeni w małej łazience.

Jasne kolory

Mimo niewielu metrów warto postawić na jasne barwy. Biel, beż lub jasnoszary kolor optycznie powiększa łazienkę, dzięki czemu można wybrać meble łazienkowe standardowych rozmiarów. Aby łazienka nie była zbyt stonowana podłoga odpowiednio kontrastować. Świetną propozycją są jasne ściany oraz czarne lub kolorowe płytki na podłodze. Połączenie jasnego drewna z bielą także sprawdzi się w mikroskopijnych przestrzeniach.

Kolejne inspiracje znajdziesz na http://www.ainprojektowanie.com/blog/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here