Lodówki czterodrzwiowe – dlaczego warto się nimi zainteresować

Lodówki czterodrzwiowe często uważane są za wybór odpowiedni jedynie do dużych domów i przeznaczony dla dużych rodzin. Oczywiście, ten rodzaj lodówek wiąże się z określonymi, większymi niż w przypadku lodówek dwudrzwiowych gabarytami, co sprawia, że miejsca do przechowywania jest naprawdę dużo. Jak się jednak okazuje, lodówki czterodrzwiowe mają także inne ważne zalety, które docenią osoby prowadzące zarówno duże, jak i niewielkie, jednoosobowe gospodarstwo domowe. Na czym polega wygoda korzystania z takiego rodzaju urządzeń?

Lodówki Multidoor – zalety

Zakup lodówki czterodrzwiowej wiąże się zwykle z poświęceniem jej dość dużej przestrzeni kuchennej. Nie należy jednak rozpatrywać tego faktu w kategorii wad, bowiem nowoczesne lodówki czterodrzwiowe często wyglądają bardzo nowocześnie i dekoracyjnie, a wielkość urządzenia w przypadku większości nowoczesnych lodówek ma faktyczne przełożenie na powierzchnię użytkową. Nie trzeba obawiać się także, że okazała bryła urządzenia zakłóci estetykę pomieszczenia. Duża powierzchnia drzwi przez niektórych producentów jest mądrze zagospodarowywana – Samsung na przykład w niektórych modelach swoich urządzeń wprowadza interaktywny pulpit, który wyświetlać może ulubioną grafikę, plan zajęć, kalendarz, notatki czy też panel odtwarzacza muzyki. Niektóre lodówki czterodrzwiowe LG wyposażone są w specjalny panel, który umożliwia zajrzenie do wnętrza lodówki bez konieczności otwierania drzwi. Taki model wygląda nie tylko elegancko, ale też bardzo intrygująco. Oczywiście, jednym ze sposobów zagospodarowania drzwi jest także wbudowanie dystrybutora wody lub kostkarki do lodu, jednak z biegiem czasu takie rozwiązanie stało się dość powszechne.

Duża powierzchnia wewnątrz urządzenia sprawia, że przechowywanie jedzenia staje się łatwiejsze i o wiele wygodniejsze, nawet jeśli chodzi o produkty w nietypowych kształtach oraz duże i wysokie pojemniki, garnki i butelki. Lodówki Multidoor często wyróżniają się szeregiem doskonałych rozwiązań dedykowanych przeróżnym typom produktów.  Wybierając lodówkę czterodrzwiową, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, jakie daje konkretny model – koneserzy wina mogą potrzebować specjalnych półek na butelki, a ci, którzy często gotują obiad z wyprzedzeniem – półek wysokich, łatwo wyjmowanych. Wbrew pozorom nie wszystkie lodówki posiadają takie rozwiązania, dlatego dla swojego komfortu dobrze jest zadbać o to przed zakupem i wyeliminować zbędne nam funkcje na rzecz tych, które faktycznie znajdą zastosowanie.

Równie ciekawym rozwiązaniem są specjalne szuflady przeznaczone do przechowywania konkretnej grupy żywności. W przypadku lodówek Amica są to szuflady VitControl, w których można bezpiecznie przechowywać warzywa bez utraty ich struktury i substancji odżywczych. Niektóre dostępne na rynku lodówki mają także specjalne szuflady do przechowywania ryb, mięs czy nabiału! Samsung z kolei proponuje inne podejście do tematu, dając swoim użytkownikom możliwość regulacji temperatury w zależności od rodzaju przechowywania pożywienia i aktualnych potrzeb. Lodówki czterodrzwiowe tego producenta wyposażone są w technologię Triple Cooling, co pozwala na utrzymanie 3 różnych temperatur w każdej ze stref przechowywania. Lodówka z wydzielonymi strefami to nie tylko wygoda, ale i oszczędność – odpowiednie przechowywanie produktów pozwoli na dłuższe zachowanie ich świeżości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here