Łazienka i jej wystrój

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy dość spory kawałek swojego czasu. Można to zdanie przypisać szczególnie do wielu Pań, które nie wyobrażają sobie poranka przed wyjściem z domu, bez wizyty właśnie w tym miejscu. Kobiety uwielbiają się umalować i czuć się pewne siebie w pracy, czy też na studiach. Dlatego więc traktują to miejsce wyjątkowo i bardzo często starają się je umeblować tak, jak sobie wymarzyły. Efekt wizualny jest dla nich bowiem niesamowicie ważny i nie liczą się wtedy bardzo z pieniędzmi, starając się kupić coś eleganckiego, co zmieni raz na zawsze oblicze i wystrój tego miejsca.

Meble do łazienki, czy też wielkie lustra, to ostatnio bardzo popularny trend szczególnie wśród modelek, czyli dziewczyn, które zarabiają na siebie ładnie wyglądając i nie mogą sobie pozwolić na brak profesjonalizmu. Sam mam znajomego, który wraz z bratem produkuje tego typu lustra i sprzedaje ich naprawdę sporo. Dzięki temu znalazł nową pasję i sposób na biznes. Odbiorcami są w 99% panie, które postanowiły sobie zrobić same prezent i podarować coś, co będzie im służyć przez najbliższe lata. Czasem takim prezentem postanawiają też obdarować Panowie, którzy dla swojej lubej zrobią wszystko i będą zadowoleni, gdy ujrzą radość na twarzy swojej wybranki.

W łazience oprócz luster bardzo dobrze jest mieć także chociaż jedną szafkę. Przyda się ona bardzo na stos rzeczy, które kupimy będąc w sklepie i nie będziemy ich mieć gdzie wsadzić. Tego typu szafki są najczęściej sprzedawane z umywalkami, oraz podkładane właśnie pod nią. Sam zakupiłem niedawno do swojego domu jedną z umywalek, która była w zestawie z szafką i jestem bardzo zadowolony. W końcu mam dużo miejsca na różnego rodzaju płyny, proszki i inne pasty do zębów. Stały one z reguły na pralce, bądź na wannie i nie wyglądało to zbyt estetycznie, a jak wiadomo estetyka i zrobienie dobrego wrażenia jest bardzo ważne.

Mało kto chciałby pewnie zaprosić gości i zaprosić ich do łazienki, która wygląda rodem jak z horroru z niskim budżetem. Meble do łazienki powinny być dostosowane do tego, co się już w niej znajduje. Wszystko zależy także od tego, czy budujemy naszą łazienkę od nowa, czy chcemy coś zakupić i wstawić do istniejącej już łazienki. Jeśli pomieszczenie jest nowe i chcemy je zrobić od początku, to nie będzie żadnego problemu. Jeśli jednak używamy go już od dawna i chcemy dokupić szafkę, czy też wymienić meble, to będziemy musieli głowić się trochę bardziej i dokonać zakupu z głową. Jeśli w naszym domu znajduje się czarna pralka, to nie będzie do niej za bardzo pasować biała szafka, która będzie wyglądać na tle pralki jak z innej planety.

Najczęściej więc dokonamy wtedy wiadomego wyboru i zakupimy czarną szafkę, lub taką w ciemniejszych odcieniach. Być może nie będzie to dla nas zupełnie istotne i każdy ma do tego pełne prawo. Wtedy tak naprawdę możemy kupić co nam się podoba i zrobić sobie nawet kolory tęczy. W końcu to nasz dom i my zdecydujemy o wystroju. Oczywiście warto się będzie wcześniej skonsultować z naszą żoną, lub innymi osobami, z którymi mamy zamiar dzielić mieszkanie, czy dom. Najbardziej popularne są jednak białe szafki, pralki, oraz lustra i ich obudowy. Nadają one bowiem bardzo dużo elegancji i wszystko wygląda drożej. Biały i srebrny kolor, kojarzyły się od zawsze z dobrobytem i czymś eleganckim.

Tego typu odcienie mają już jednak jeden minus. Widać na nich bardzo kurz i inne brudy i musimy takie powierzchnie bardzo często szorować. Jeśli nie będziemy tego bowiem robić, to w końcu tak zapuścimy łazienkę, że nie będzie ona zdatna do użytku i będzie nam wstyd tam kogokolwiek wpuścić. Oczywiście łazienka jest dla wszystkich bardzo ważna i prawie każdy sprząta ją chociaż raz w tygodniu w sobotę. To pozwala utrzymać jej czystość na najwyższym poziomie i sprawić, że można śmiało wchodzić do niej kilka razy dziennie i korzystać z tego, co oferuje. Sam zakupiłem od znajomego lustro i posiadam je od miesiąca. Jest ono najwyższych standardów, lecz jest białe i jak już wyżej o tym kolorze pisałem – bardzo ciężko je domyć.

Zdecydowałem się na nie jednakże świadomie i byłem pewien konsekwencji, którymi będzie częste mycie. W moim odczuciu jednak było warto i gdybym miał podjąć dziś decyzję, to drugi raz kupiłbym taki sam egzemplarz. Zdobi on bardzo moją łazienkę i pięknie komponuje się na tle mebli. Lustro ma wbudowane lampy LED, dzięki którym jest podświetlone w bardzo dobry sposób i każda dziewczyna, oraz mężczyzna, będą z niego bardzo zadowoleni. Szczególnie będą to panie, które lubią się dobrze umalować i świecić na prawo i lewo swoimi pięknymi buziami. Tego typu lampy ułatwiają dobre umalowanie się i sprawiają, że każda kobieta zrobi to w 100% dobrze.

Czasem mamy bowiem za słabe światło w łazienkach i nie widzimy wszystkiego tak dobrze, jak jest to później dostrzegane w świetle dziennym. Przez to wiele razy wychodzimy do ludzi i mówią nam oni, e jesteśmy rozmazani, lub że widać jakiś inny nieprzyjemny fakt, który to sami przeoczyliśmy w pośpiechu, oraz w natłoku porannych obowiązków, czy też zbyt słabego światła w naszej łazienki. Jak więc widać warto przyłożyć się do zakupu mebli łazienkowych i luster, które będą nam bardzo potrzebne. Unikniemy wtedy nieprzyjemnych sytuacji i warto wyłożyć trochę więcej pieniędzy na lepszej jakości gadżety do łazienki.

Reasumując więc, meble łazienkowe, szafki, oraz inne lustra, to wybór na kilka lat. Musimy więc pamiętać, że jeśli będziemy na nich mocno oszczędzać, możemy dokonać nietrafnego zakupu i stracimy przez to nie tylko czas i nerwy, ale także pieniądze. Będziemy musieli w przypadku wadliwego i zbyt taniego towaru, zakupić nowy i zapłacić przez to podwójnie. Oszczędzanie z reguły nie wychodzi nam na dobre, co pokazuje wiele doświadczeń życiowych, warto więc nie raz zapłacić sto, lub też dwieście złotych więcej, a mieć pewność, że zakupiliśmy sprzęt najwyższej jakości i że będzie nam on służyć latami. Nie zawiedziemy się dzięki temu i oszczędzimy sobie straty czasu nad niepotrzebnymi problemami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here