Komfort to podstawa – nowoczesne pufy sako

0
1817

Pufy stały się prawdziwym hitem ostatnich lat. Świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. Ten znany od dawna mebel – obecnie w zupełnie nowej odsłonie – wyróżnia się funkcjonalnością i niebanalną estetyką. Nowoczesne pufy to nie tylko proste “bryły”, ale również pufy-sofy, pufy-fotele, pufy-piłki i jedyne w swoim rodzaju pufy-worki, znane również jako pufy sako.

Nowy wymiar relaksu

Dysponujesz sporym metrażem i możesz sobie pozwolić na sporą dozę kreatywności, aranżując przestrzeń? A może jesteś posiadaczem niewielkiego mieszkania w bloku? Niezależnie od warunków lokalowych, możesz stworzyć prawdziwą domową strefę komfortu między innymi dzięki nowoczesnym, minimalistycznym meblom. Jednym z najlepszych pomysłów na wykreowanie azylu, w którym będziesz mógł zażywać relaksu, może się okazać zakup pufy.

Nie chodzi tu jednak o zwykłą pufę, którą kojarzymy z niskim siedziskiem, ewentualnie podnóżkiem, czy też niewielkim meblem z pojemnikiem, w którym można przechowywać różne drobiazgi. Współczesne pufy są meblami nietuzinkowymi, nadającymi niebanalnego charakteru każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdą. Ich popularność wiąże się z dominacją stylu minimalistycznego w nowoczesnej aranżacji wnętrz, który opiera się między innymi na oszczędzaniu miejsca. Doceniamy wszystkie rozwiązania, które są zarazem efektywne i efektowne. Takie właśnie są pufy: funkcjonalne i atrakcyjne pod względem plastycznym.

Wygoda i styl

Jednymi z ciekawszych puf są modele sako. To worek pufa, którego nazwa wywodzi się z włoskiego “sacco” (czyli “worek”). Pufy tego typu zostały zaprojektowane we Włoszech, już w latach 70. XX wieku. Zainteresowanie tą nietypową formą pufy (fotela, sofy, siedziska) stale rosło i obecnie osiągnęło swoje apogeum, co ma związek z dominacją funkcjonalnego i uniwersalnego stylu minimalistycznego.

Pufy sako oferowane są w wielu wersjach – to “worki” w różnych rozmiarach (idealne zarówno do pokoju dziecięcego, jak i do sypialni, przedpokoju, na balkon czy do ogrodu), wykonane z różnych materiałów (pluszu, z materiału wodoodpornego, z ekoskóry, czy też poliestru), miękkie, jak i częściowo utwardzone, które przypominają fotele lub sofy. Nie sposób też nie wspomnieć o różnorodności kolorów i wzorów – ich bogactwo pozwoli wybrać model idealny do każdego pomieszczenia, w którym docelowo taka nietuzinkowa pufa sako ma się znaleźć.

Pufa typu worek przykuwa uwagę wyjątkowym wyglądem, ale nie tylko – przede wszystkim jest to wygodny i lekki mebel, który można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Dzięki technice wykonania i wypełnieniu (styropianowy granulat) pufa optymalnie dopasowuje się do pozycji, jaką w danym momencie przyjmujemy, pozwala na wygodne siedzenie lub leżenie i maksymalne zrelaksowanie się. Wszystkie cechy pufy sako służą jednemu, nadrzędnemu celowi – nieskrępowanemu wypoczynkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here