Jak zostać dekarzem

Choć w dzisiejszych czasach, zawód dekarza nie jest zbyt popularnym zajęciem, stanowi dobrą szansę na zarobienie sporych pieniędzy. Faktem jest jednak to, ze dla niektórych barierą nie do pokonania jest to, że wiąże się to z pracą na , często sporych, wysokościach. W końcu nie od dziś wiadomo, że podstawowym miejscem pracy dekarza jest dach. Dlatego wart uświadomić, szczególnie młodych ludzi, którzy jeszcze wahają się nad wyborem drogi zawodowej, że zostanie dekarzem to dobry wybór i może sprawiać bardzo wiele satysfakcji. W głównej mierze zaś tym, którzy mają świadomość jak niezwykle potrzebny i istotny jest ten fach.

Czy zawód dekarza jest dla mnie?

Podobnie jak w przypadku innych zawodów i tu można znaleźć kilka elementów, które ostatecznie świadczą o tym, kto będzie miał okazję sprawdzić się w roli dekarza. Dlaczego? Wszystko z uwagi na konieczność pracy na wysokości, która z jednej strony wymaga nie lada odwagi, z drugiej jednak wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. A zaś jest kluczem do tego, by spełniać się w roli dekarza należycie, to znaczy być solidnym i do minimum zmniejszyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Ważne jest również to, aby ten, kto myśli o pracy dekarza posiadał odpowiednia sprawność i siłę fizyczną. Długie godziny, które trzeba spędzić na dachu, przede wszystkim podczas takich robót jak budowa więźby dachowej czy układanie dachówek ceramicznych wymagają nie lada krzepy. Marząc o zawodzie dekarza warto liczyć się również z możliwą koniecznością odbywania wyjazdów służbowych. Nierzadko może się bowiem zdarzyć, że miejsce pracy będzie znajdowało się poza miejscem zamieszkania.

Dlaczego warto postawić na zawód dekarza?

Powodów jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest satysfakcja wynikająca z wykonywania tego zawodu, a to może być szczególnie ważne, dla osób, które szukają motywacji. Poza tym, wykonywanie zawodu dekarza jest naprawdę opłacalne. W dobrym sezonie, w którym nie brakuje zleceń, na konto dekarza może wpłynąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To sporo, nawet jak na branżę budowlaną. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwag, że nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale również w całej Europie brakuje dobrych specjalistów z tego zakresu.

Na czym polega praca dekarza?

Dla młodych ludzi nie do końca może być jasne to, na czym tak naprawdę polega praca, którą codziennie wykonuje dekarz. Jeśli więc chciałoby się opisać na czym polegają zadania stawiane przed dekarzami, można by powiedzieć że główny punkt zainteresowania sprowadza się do montowania, konserwacji oraz naprawiania dachów. Spora część fachowców specjalizuje się także w ocieplaniu konstrukcji dachowych czy zakładaniu solarów. Poza tym, do zakresu prac często wchodzi również tworzenie systemów wentylacji.

Warto również pamiętać o tym, że odpowiednio dobrany sprzęt to podstawa pracy dekarza. Szczególnie ze względu na specyfikę jego pracy. Roboty wykonywane na wysokości mogą ułatwiać takie specjalistyczne urządzenia jak: wciągarki liniowe marki Geda, windy dekarskie czy zsypy do gruzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here