Cyklinowanie parkietów

Drewniana podłoga to wybór, którego z pewnością nie pożałujesz. Szlachetna, stylowa, pasująca zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Jednak każda drewniana podłoga, nawet ta, o którą dbasz najlepiej jak umiesz, z czasem będzie wymagać renowacji. Ile kosztuje cyklinowanie parkietów i co warto o nim wiedzieć?

  1. Cyklinowanie parkietów: na czym to polega?
  2. Renowacja parkietów krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, czy to już właściwa pora na cyklinowanie parkietu w twoim domu, powinieneś wiedzieć, że odpowiedni moment to taki, w którym wystąpi przetarcie lakieru lub oleju. Jednak najlepiej byłoby zadbać o parkiet już wcześniej.

1. Cyklinowanie parkietów: na czym to polega?

Układanie parkietu nigdy nie wychodzi z mody. To rodzaj podłogi, który śmiało można określić uniwersalnym – sprawdzi się niezależnie od panującej akurat mody czy stylu, w jakim urządzasz pomieszczenia w mieszkaniu czy domu. Jeśli masz, miałeś lub planujesz mieć parkiet w swoim domu, z pewnością słyszałeś już o konieczności renowacji parkietów. Na czym polega cyklinowanie parkietu i co to właściwie jest?

Cyklinowanie parkietów to po prostu sposób na odnowienie zniszczonej drewnianej podłogi, poprzez zeszlifowanie jej wierzchniej warstwy. Podczas renowacji parkietów korzysta się ze specjalnych maszyn szlifujących, czyli cykliniarek. Oczywiście przed cyklinowaniem należy odpowiednio przygotować podłogę. Może się okazać, że nie obejdzie się też bez szpachlowania czy wypolerowania podłogi.

Renowację parkietów warto powierzyć specjalistom. Jeśli twoim miejscem zamieszkania jest Kraków lub sąsiednie miejscowości, profesjonalne wsparcie w cyklinowaniu parkietów znajdziesz tutaj: https://parkietykrakow.com/.

2. Renowacja parkietów krok po kroku

Warto pamiętać o tym, że przed cyklinowaniem parkietów należy się zastanowić, jaki jest stan techniczny podłogi. Przeszkodą mogą być na przykład obluzowane elementy, co często się zdarza w przypadku drewnianej podłogi. A zatem przed renowacją parkietów zwróć uwagę na to, jak dużej interwencji wymaga podłoga. By pozbyć się niewielkich śladów użytkowania i słabych zabrudzeń, wystarczy wykonać jedno szlifowanie. Bardziej zaawansowanie zmiany będą wymagać kilkukrotnego powtórzenia zabiegu.

W ramach przygotowania do cyklinowania parkietów należy podłogę umyć i odkurzyć, a także usunąć meble i listwy przypodłogowe. Podczas renowacji niezwykle ważna jest kolejność używania papierów ściernych, a także sposób prowadzenia urządzenia.

Cyklinowanie parkietów wymaga właściwego przygotowania i wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here