Nabiał – jak wybrać najlepszy?

0
1083

Nieocenione źródło wapnia i dobrze przyswajalnego białka – nabiał powinny spożywać zarówno małe dzieci, jak i osoby dorosłe. Mleko i jego przetwory, sery, twarogi… Ilość produktów jest tak ogromna, że każdy znajdzie coś dla siebie. A jak korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie spożywanie nabiału? Należy wybrać najlepszego, godnego zaufania producenta.

Mocne kości i zdrowe zęby

„Pij mleko, będziesz wielki” – kto nie pamięta tego hasła? Miało ono zachęcać dzieci, do codziennego wypijania porcji mleka. Dostarcza ono bowiem białka, wapnia i cennych witamin. Podobnie jest z kefirami, jogurtami czy pysznymi serkami. Wzbogacają one naszą dietę w wiele składników odżywczych, są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, również mikroflory jelitowej (szczególnie kefiry). W wieku dojrzałym, spożywanie nabiału jest istotne pod względem profilaktyki osteoporozy. Poza tym produkty mleczne są po prostu smaczne. Sernik czy np. serek wiejski z dodatkiem miodu czy konfitury, to wspaniałe desery uwielbiane przez osoby w różnym wieku. Kupując nabiał warto przy tym zwrócić uwagę na jego producenta. Odpowiednie technologie produkcji gwarantują bowiem najlepszy smak i wysoką jakość. Trudno przy tym pominąć Okręgową Spółdzielnię Mleczarska Krasnystaw, której wyroby pokochała cała Polska.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Początki OSM Krasnystaw sięgają… 1913 roku. Bogata tradycja i historia tej spółdzielni mleczarskiej, wpływają na to że jest bez wątpienia godna zaufania. Przez lata swojej działalności, OSM nieustannie się rozwijała, wciąż rozbudowując ofertę oraz unowocześniając linie produkcyjne. Obecnie, ta niegdyś niewielka spółdzielnia, przetwarza ok. 160 mln mleka rocznie, a swoim klientom proponuje nie tylko mleko i jego przetwory czy masło, lecz także uwielbiane przez dzieci desery mleczne (np. serki czekoladowe i owocowe), mleko w proszku (niezastąpione do kawy i w podróży), a nawet orzeźwiające, gotowe do wypicia chłodniki. OSM Krasnystaw (https://www.krasnystaw.eu/pl) od lat cieszy się zaufaniem Polaków i znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych producentów nabiału. Kupując jego produkty, można mieć pewność, że posiadają całą moc witamin i składników odżywczych. Zatem – jedzmy je na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here