Jak wybrać lampę wiszącą do salonu

Lampa do salonu jest bardzo istotnym elementem wyposażenia, który musimy dobrać w taki sposób, aby zapewnić sobie jak najlepsze oświetlenie i wrażenia wizualne jednocześnie. Z tego też powodu należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów, które są związane z jej wyglądem. Zobaczmy, czym się kierować w kilku konkretnych przypadkach.

Mały albo niski salon

Niektóre mieszkania mają stosunkowo nisko umieszczone sufity, a i rozmiary samych salonów nie są największe. W takim przypadku musimy kierować się szczególnie dużą dozą ostrożności, aby wybór padł na rzeczywiście najlepszy model, który nie będzie robił przytłaczającego wrażenia.

Z tego względu do niewielkich salonów z niskimi sufitami lepiej będzie wybierać lampy stosunkowo małe. W ten sposób uzyskamy bardzo spójny wygląd całego pokoju, a jednocześnie uchronimy się przed niekorzystnym wrażeniem, że po prostu lampa wypełnia całą przestrzeń w jego górnej części. To jednocześnie rozwiązanie bardzo uniwersalne, które pozwoli na późniejsze dowolne modyfikacje mebli czy całego wystroju wnętrza: im prostsza i mniejsza lampa, tym lepiej będzie pasowała do każdego designu wyposażenia.

Salon bardzo przestronny

Przeciwieństwem opisanej powyżej sytuacji jest salon naprawdę przestronny, a do tego obdarzony wysokim sufitem. Jednak w tym przypadku wybór lampy także nie jest obojętny. Dobrze będzie zdecydować się na przykład na większy, wiszący żyrandol, który może mieć nieco bardziej ozdobny charakter. W ten sposób z całą pewnością wypełni dużą ilość przestrzeni pod sufitem i sprawi, że pokój nie będzie zbyt pusty i surowy.

Jednocześnie warto pamiętać, że jeśli w dużym salonie ma znaleźć się tylko jedna wisząca lampa pośrodku, powinna być nie tylko spora, ale też dawać dużą ilość światła. Tylko wówczas będzie mogła zapewnić nam komfort w trakcie przebywania w salonie.

Bogato zdobione meble

Jeśli w twoim salonie znajdują się bogato zdobione meble, być może warto pomyśleć o nieco prostszym rodzaju żyrandola, choć nie o takim, który  nie posiada żadnych ozdób. W tym przypadku wypośrodkowanie jego wyglądu jest najlepszym pomysłem, dzięki czemu jednocześnie będzie pasował do mebli, jak i nie wywołuje wrażenia nadmiernego zatkania salonu za pomocą zbyt wielu ozdób.

Minimalistyczny wystrój

Do minimalistycznego wystroju powinniśmy dobrać również najprostsze lampy wiszące do salonu – skleplamp.pl oferuje ich całą gamę, dzięki czemu zarówno pod względem stylizacji, jak i pod względem kolorystyki znajdziemy odpowiednie. Minimalistyczne lampy w minimalistycznych salonach będą idealnie podkreślać surowy klimat całego pomieszczenia i bez wątpienia spodobają się tym, którzy cenią sobie nieco biurowe klimaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here