Zastosowania folii aluminiowej

Jeśli myślałeś, że folia kuchenna jest przydatna tylko do pieczenia ryb i wyściełania foremek do pieczenia, to możesz się nieźle zdziwić! Wszechstronność folii aluminiowej może zaoszczędzić Twój czas, pieniądze i wysiłek. Oto pięć zaskakujących sposobów wykorzystania folii w pracach w całym domu.

Polerowanie sztućców folią aluminiową

Aby Twoje srebro lśniło bez użycia środków chemicznych, należy wyłożyć plastikowy pojemnik folią aluminiową, błyszczącą stroną do góry. Wlać wrzącą wodę i dodać dwie łyżki stołowe sody oczyszczonej na każdy litr wody. Następnie włóż sztućce do naczynia, a pieniący się płyn samoistnie usunie zgromadzony nalot.

Szybsze prasowanie ubrań

Folia kuchenna może w mgnieniu oka pomóc w usunięciu uporczywych zagnieceń podczas prasowania. Spróbuj umieścić arkusz folii pod pokrywą deski do prasowania, błyszczącą stroną do góry. Skuteczność tego rozwiązania opiera się na tym, że folia zatrzymuje ciepło i niejako je odbija, co powinno przyspieszyć cały proces.

Czyszczenie grilla folią aluminiową

Zgnieć folię w kulkę, aby stworzyć proste i skutecznie narzędzie, idealne do usuwania przypalonych resztek jedzenia z grilla. Po jego ostygnięciu, użyj kulki z folii do szorowania zwęglonych i tłustych pozostałości po potrawach, a następnie umyj grill w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Ten sposób można także wykorzystać do innych, przypalonych naczyń.

Usuwanie żelowych paznokci.

Ponieważ salony piękności są nadal zamknięte, usunięcie paznokci żelowych trzeba wykonać samodzielnie. Z pomocą przychodzi folia aluminiowa. W celu usunięcia paznokci należy wlać na wacik kosmetyczny zmywacz do paznokci na bazie acetonu i umieścić go na palcu. Następnie należy szczelnie owinąć wacik folią, która utrzyma go na miejscu i zatrzymuje ciepło, co pomaga w usunięciu paznokci. Całość powinna zostać na miejscu przez około 10 minut.

Ostrzenie nożyczek folią aluminiową

Co możesz zrobić z tymi czystymi kawałkami folii, których nie da się wykorzystać do czegoś innego? Użyj ich do naostrzenia swoich nożyczek! W razie potrzeby wygładzać folię, a następnie złóż ją na kilka warstw i zacznij ciąć. Kilkanaście powtórzeń wystarczy, aby w prosty i szybki sposób naostrzyć każde nożyczki.

W każdym, praktycznym domu powinna znaleźć się folia aluminiowa, która jest niezastąpionym pomocnikiem w codziennych zadaniach. Jakość ma znaczenie również i w jej przypadku. Stella Pack SA to producent artykułów codziennego użytku, który doskonale wie, czego potrzebuje Twój dom. Szeroką ofertę folii aluminiowych marki Stella możesz znaleźć tutaj: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here