drink

To ile jesteśmy w stanie załatwić jaką barman zależy od kilku czynników. Jest to praca, w której zarobimy różnie w zależności od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni. Najlepsze wynagrodzenie możemy liczyć w firmach bardziej prestiżowych, świadczących wyższy usługi oraz o bardziej ekskluzywnym lokal. Podobny wpływ na nasze zarobki mają również nasze cechy i starannie. Im bardziej jesteśmy doświadczeni i możemy pochwalić się certyfikatami i własnym przepisem na cudowne drinki możemy negocjować o lepsze warunki pracy. Jak wygląda kwestia pieniężna w pracy barmana? Jak prezentuje się to w kwestii napiwków? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/od-czego-zaleza-zarobki-barmana-sprawdz-ile-zarabia-barman/

Mediana zarobków barmana

Kwestie finansowe barmanów zwróciły uwagę branżowych portali zajmujących się wysokością zarobków Polaków oraz rynkiem pracy. Z badań dotyczących barmanów okazało się, że w naszym kraju przeciętnie na takim stanowisku jesteśmy w stanie zarobić 2850 zł brutto. Jest to mediana, która wynika z wyliczeń, według których połowa wszystkich zatrudnionych w Polsce barmanów zarabia wynagrodzenie mieszczące się w przedziale od 2000 zł brutto do 3640 zł brutto. Pozostała połowa dzieli się na dwie ćwiartki. Jedna z nich może liczyć na zarobki powyżej 3640 zł brutto, niestety druga ćwiartka zarobi mniej niż 2000 zł brutto. Kwoty uwzględniane są z różnych typów zatrudnienia, a także z różnych miejsc i barmanów z rozmaitym poziomym doświadczenia.

Czy napiwki stanowią dużą rolę w pracy barmana?

Owszem, napiwki są bardzo istotnym elementem ogólnych zarobków barmana. Sytuacja ich wysokością ma się podobnie co do tej, którą obserwujemy w pracy kelnera. W Polsce cały czas dawanie napiwków nie należy do częstych nawyków Polaków. Niemniej jednak coraz częściej zdarza się, że ktoś w większym mieście zostawia napiwki kelnerom i barmanem. Oficjalnych statystyk jednak co do tego nie ma. Jak wysokie są jednak te napiwki? Do tego również nie ma reguły. Faktem jest jednak to, że w ekskluzywnych barach rekordziści mogą liczyć nawet na zarobek wynoszący kilka tysięcy złotych zarobionych z napiwków z jednego wieczora.

Zobacz też: http://www.scandihome.pl/barman-jak-wyglada-jego-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here