Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Chcąc kupić mieszkanie, do wyboru są oferty z rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego. Różnica pomiędzy oboma rynkami jest zasadnicza. Na rynku pierwotnym dostajemy mieszkania nowe, świeżo wybudowane. Rynek pierwotny to zaś kupno nieruchomości, która była już użytkowana. Obecnie na obu rynkach widoczny jest dość duży popyt. Jeżeli ktoś zastanawia się nad wyborem, z którego rynku zakupić mieszkanie, to warto sprawdzić choćby zalety związane z nieruchomościami na rynku pierwotnym.

Dlaczego warto postawić na nowe mieszkanie? Jakie korzyści z tego tytułu uzyskuje kupujący? Czy zakup na rynku pierwotnym jest korzystniejszy od nabycia lokum z rynku wtórnego?

Nowoczesne budownictwo

To ogromna zaleta nieruchomości na rynku pierwotnym. Budowane są nowe bloki, nowoczesne mieszkania. Wszystko zgodnie z najnowocześniejszymi trendami w projektowaniu, tak aby zapewnić maksymalnie funkcjonalne mieszkanie. To również nowoczesność w projektach i wykonaniu przestrzeni wspólnych. Do budowy używa się nowoczesnych technologii i materiałów. Taki doświadczeniem może poszczycić się https://www.dachbud.com.pl/oferta/mieszkania

Możliwość pełne aranżacji przestrzeni mieszkania

Nowe mieszkanie, zatem samodzielnie, od podstaw można wykonać wszystkie aranżacje. Często w mieszkaniach z rynku wtórnego takie opcje nie wchodzą w grę i trzeba dostosować się do istniejących warunków.

Przystępne koszty utrzymania

Trzeba jednoznacznie wskazać, że comiesięczne opłaty z tytułu użytkowania nowych mieszkań nie należą do wysokich. Wynika to między innymi z zastosowania odpowiednich technologii budowlanych, materiałów, przez co nie generuje się wysokich kosztów użytkowych.

Przyjazna infrastruktura osiedlowa

Deweloperzy starają się tworzyć przyjazne otoczenie, a także inwestują w odpowiednią infrastrukturę. Dlatego na nowych osiedlach spotyka się parkingi, hale garażowe, nie ma raczej problemów z parkowaniem. Do tego dochodzą wszelkie udogodnienia dla dzieci, jak i dorosłych.

Sąsiedzi

Kupując na rynku pierwotnym, raczej można oczekiwać spokojnego sąsiedztwa. Na nowych osiedlach zamieszkują osoby w podobnym wieku, podobnej sytuacji finansowej. Przy mieszkaniach na rynku wtórnym, sąsiedztwo to loteria, nigdy nie wiadomo, na kogo można trafić.

Otoczenie osiedla

Nowe mieszkania powstają na zupełnie nowych osiedlach. Dlatego spodziewać się należy przyjaznego otoczenia, widoków, które nie będą szpetne. Również co ważne, miejsca przeznaczane pod budownictwo mieszkaniowe są ujęte w planach zagospodarowania przestrzennego. Dlatego ma się pewność, że nic uciążliwego nie zostanie wybudowane tuż za oknem.

Spora ilość zalet mieszkań z rynku pierwotnego powoduje, że dziś deweloperzy biją kolejne rekordy w ilości oddawanych do użytku mieszkań. Każdy kto będzie wybierał dla siebie mieszkanie, powinien brać powyższe informacje pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here