Zagospodarowanie pomieszczeń

Aktualnie każda przestrzeń życiowa wymaga posiadania mebli. Nie ważne czy w celach dekoracyjnych, czy użytkowych. Ciężko wyobrazić sobie życie w obrębie własnych czterech ścian bez tak podstawowych rzeczy jak łóżko, lodówka i szafa. Jednak samo posiadanie mebli to nie wszystko. Przed zakupem należy zadbać o plan rozkładu tych mebli, który zminimalizuje straty czasu i pieniędzy.

Internauto, nie próbuj być sprytny!

Plan zagospodarowania przestrzeni w mieszkaniu to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Jednak planując zakup nowej szafy lub lodówki, po zmierzeniu, powinniśmy obejrzeć mebel zanim w ogóle zdecydujemy się na zakup, a później transport. Wynika to z faktu, że tylko wtedy mamy pewność, że mebel zmieści się w naszym mieszkaniu, a czasem zdarza się, że dany mebel kupimy pod wpływem chwili. Sęk w tym, że jeśli zakupimy dany sprzęt przez internet, to niby przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni roboczych bez podania przyczyny. Nie zapominajmy jednak, że to my pokrywamy koszty odesłania towaru do sprzedawcy. Taki zabieg może nas niepotrzebnie kosztować kilkadziesiąt złoty. Nie zapominając o czasie, który będziemy musieli poświęcić na poprawne zabezpieczenie mebli przed transportem. Sytuacja się zmienia, gdy towar został uszkodzony z winy sprzedawcy lub dostawcy, bo był źle zabezpieczony bądź nieprawidłowo potraktowany podczas podróży, wtedy sprzedawca pokrywa wszystkie koszty, gdyż jest odpowiedzialny względem nas, a dostawca względem niego.

Aranżacja

Pamiętaj, że postawić meble w domu to jedno, ale przestawiać je potem to już dużo większe wyzwanie. Nie możemy zapomnieć o tym, że gdy wyposażymy swoje mieszkanie, to wszystkie problemy, które wyjdą po tym zabiegu będą nam przeszkadzać każdego dnia, kiedy wrócimy do domu. Za każdym razem uderzanie się w łokieć o kant komody, która stoi zbyt blisko wejścia do sypialni! Zgroza! Żeby uniknąć takich problemów trzeba przemyśleć rozkład mebli w każdym pomieszczeniu, wziąć pod uwagę wielkość każdego pokoju i na spokojnie przemyśleć gdzie i co będzie stało. To są takie małe rzeczy, ale to czy chcemy mieć łóżko bliżej kaloryfera, czy bliżej okna niekiedy ma znaczenie.

Kuchnia

Wyposażenie kuchni z pozoru jest bardzo łatwe, ale tylko z pozoru! Wiele moich znajomych narzeka na to, że ich kuchnia
jest za mała! To jakiej wielkości pomieszczenie powinniśmy przeznaczyć na kuchnię zależy od naszych potrzeb, ale jedno jest pewne. Kuchnia nie jest miejscem na przepych! Głównie z uwagi na ten brak przestrzeni, co jest prawdziwą udręką dla miłośników gotowania. Podstawowe sprzęty takie jak lodówka, piekarnik, palnik i kilka szafek powinno zdać egzamin. Sytuacja zmienia się, gdy ktoś jada na mieście, wtedy kuchnia jest dla takiej osoby tylko spiżarnią lub składowiskiem. Co nie zmienia faktu, że nie powinno się zadbać o tę część mieszkania, bo i tak będziemy tam zaglądać.

Sypialnia

Pomijając ten przykład z komodą, sypialnia jest miejscem, gdzie jesteśmy w stanie zregenerować się i zapomnieć o otaczającym nas świecie. Tam spędzamy najwięcej czasu. Jeśli śpimy 8 godzin dziennie, to aż 1/3 doby! Tutaj najważniejszy jest wygląd, bo trudno się śpi w miejscu, które najzwyczajniej w świecie nas przygnębia. Dobrze jest, jeśli po wyposażeniu zostanie nam trochę przestrzeni życiowej, sypialnia nie jest składzikiem narzędzi ogrodowych! Jeśli mamy szacunek do siebie, to warto zadbać o oto miejsce najbardziej.

Pokój pracowniczy

Sens tworzenia takiego pokoju pojawia się wtedy, kiedy nasza praca nie ogranicza się do siedziby firmy, która nas zatrudnia. Wszelkiej maści architekci, informatycy, freelancerzy potrzebują miejsca, gdzie będą w stanie realizować swoje zlecenia. Do tego ma służyć to pomieszczenie. Wiele ludzi nie jest przekonana do zasadności gospodarowania dodatkowego pokoju, z tak pozornie błahego powodu. Preferują oni pracę w sypialni, co często odbija się na ich efektywności. Problem tkwi w tym, że jeśli mamy coś do zrobienia w domu, to właśnie tutaj pojawia się najwięcej rozpraszaczy! Dobrze jest jeśli, podobnie jak sypialnię, odetniemy to miejsce od źródeł hałasu, ale także pokus, które zachęcałyby nas do przerwania naszej pracy. Świetnie sprawdzi się małe pomieszczenie z niezbędnymi narzędziami biurkiem i krzesłem.

Salon

To jest miejsce, gdzie mamy największe pole do popisu. Poważnie! W pokoju gościnnym ogranicza nas tylko wyobraźnia. No, może trochę zasobność portfela. To jest to miejsce, do którego będziemy zapraszać znajomych i chwalić się im naszym stylem dekoracyjnym, pasją, sztuką. Są też tacy, którzy przyozdabiają ścianę swoimi ulubionymi cytatami. Warto zainwestować w sofę i dodatkowe fotele. Do tego obowiązkowo stół i wedle upodobania telewizor. Cena takiego wyposażenia nie jest wybitnie duża, a możliwość przyjęcia gości jest warta te kilka tysięcy złotych. To jest także miejsce, gdzie możemy dać upust naszej fantazji i pokombinować ze stylem

Taras

Nie w każdym domu mamy możliwość zagospodarowania przestrzeni w okół niego. Jeśli jednak natrafi nam się taka okazja, to warto skupić się na tym ile miejsca chcemy przeznaczyć, i czy w ogóle chcemy mieć ogród. Ale w przypadku tarasu ciężko mówić o niezbędnych meblach. To jest miejsce, w którym będziemy spędzać czas każdego lata, więc przydatne są leżaki oraz stoliki. Do tego jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, to nie głupim pomysłem wydaje się być basen. Zawsze jest to dodatkowa możliwość wypoczynku. Jest to także miejsce, w którym mogą się bawić nasze pociechy. Tutaj po prostu trzeba zadać sobie pytanie czy będziemy korzystać z tarasu, i czy będziemy to robić na tyle często, żeby przeznaczyć na to nasze pieniądze.

Cóż to wszystko jeśli chodzi o wyposażenie swojego mieszkania. Zawsze staraj się zaplanować wystrój i rozmieszczenie mebli zanim w ogóle je kupisz! Nie ważne czy to salon, czy kuchnia, albo sypialnia, to twój dom. To od Twoich decyzji będzie zależało czy będziesz do niego wracał ze świadomością, że trzeba zrobić przemeblowanie, czy nie. Nie zapomnij o aranżacji pomieszczeń w swoim mieszkaniu, bo nikt nie chce tego robić dwa razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here