Uszak modny

Uszaki to fotele o ponadczasowym wdzięku. Wielu jego użytkowników uważa je także za najbardziej wygodne spośród wszystkich dostępnych typów foteli. Niezależnie od tego, warto przyznać, że uszaki posiadają swoje ewidentne zalety, których nie sposób im odmówić. Dlatego są wybierane coraz chętniej, a kolejne sklepy meblarskie włączają uszaki do swojej stałej kolekcji. Ponadto, rośnie zainteresowanie uszakami wykonywanymi na zamówienie. Usługa taka staje się popularna z uwagi na możliwość całkowicie indywidualnego sprofilowania tworzonego uszaka, którego kolor i fason mogą odpowiadać Twoim preferencjom. Poniżej przyglądamy się uszakiem dostępnym na sklepowych półkach oraz podpowiadamy: które z nich warto wybrać, by fotel okazał się nie tylko wygodny, ale również modny.

O potencjale aranżacyjnym uszaków 

Uszaki cieszą się dużym wzięciem z uwagi na ich walory aranżacyjne. Są to fotele, które potrafią odmienić wygląd całego pomieszczenia, dopełnić jego aranżacji, a także – wprowadzają niezwykle intensywną i przyjemną, domową atmosferę. Dlatego wybierając uszak, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka najważniejszych spraw, które pomogą Ci dobrać siedzisko idealnie odpowiadające na Twoje potrzeby. Zacznijmy od koloru. 

Wiele dostępnych uszaków to fotele wykonywane w intensywnych odcieniach. Najczęściej, są w całości pokryte tkaniną o tej samej barwie, co czyni je siedziskiem jednokolorowym. Najlepiej wypadają te barwy, które prezentują intensywne i głębokie odcienie – indygo, butelkowa zieleń, brąz oraz bordo. Ponadto, dużym wzięciem cieszą się modele w odcieniach pastelowych, które oddziałują mniej intensywnie pod względem kolorystycznym, jednak posiadają wysokie parametry aranżacyjne. Dodatkowo znajdziesz modele uszaków pokryte mniej konwencjonalnymi rodzajami obić: na przykład tkaninami prezentującymi powtarzalne wzory lub desenie graficzne.

Modne fotele uszak to także te, które zostały wyposażone w dodatkowy podnóżek oraz ozdobną podusię. Najlepiej, jeśli zarówno podnóżek jak i podusia zostały wykonane z tych samych tkanin, co obicie samego fotela. Dzięki temu uzyskujesz jednorodny estetycznie zestaw, który ożywi Twój salon oraz doda mu przyjemnej atmosfery.

Uszaki – dodatki i elementy konstrukcyjne

Wiele dostępnych uszaków posiada kilka dodatków, których zadaniem jest zwiększyć ich walory estetyczne. Do takich należą guziczki oraz pikowania, które dodawane są do obicia na oparciu. Dzięki ich obecności, fotel uszak sprawia wrażenie mebla eleganckiego, strojnego, reprezentującego przepych i bogactwo. Ponadto, uszaki pikowane są chętnie wybierane do wnętrz urządzonych w stylu drewnianym. Pikowany materiał świetnie sprawdza się w otoczeniu intensywnych odcieni brązu oraz klasycznie urządzonych wnętrz. 

W konstrukcji uszaków znajdują się także drewniane nóżki, które mogą dodawać fotelowi gracji i szyku. Przeglądając dostępne modele uszaków, z pewnością zauważysz zarówno fotele z nóżkami smukłymi i długimi, jak i te wyposażone w krótkie drewniane nogi. Warto wybrać taki uszak, którego konstrukcja będzie spójna z pozostałą częścią umeblowania salonu. Do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i eleganckim polecamy uszaki na smukłych, długich nóżkach. W pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym mogą natomiast sprawdzić się uszaki na nóżkach krótkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here