Urządzamy pokój dzienny! Inspiracje i porady

Pokój dzienny łączy w sobie kilka funkcji. Stanowi przestrzeń na odpoczynek i relaks po ciężkim dniu, na spotkania towarzyskie i w gronie rodziny, ale też zamienia się często w domowe biuro czy pokój do ćwiczeń. Jest to miejsce, w którym spędzamy większość czasu w domu. Stanowi również pewnego rodzaju wizytówkę mieszkania – to z tym miejscem w pierwszej kolejności zazwyczaj zaznajamiają się goście. Warto w związku z tym poświęcić czas na odpowiednie zaplanowanie i aranżację tego pomieszczenia. Dziś przedstawiamy dwa najpopularniejsze style aranżacji, które nie mogłyby bardziej się od siebie różnić, a które mogą Cię zainspirować do urządzenia własnego salonu.

Pokój dzienny w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny z pewnością przypadnie Ci do gustu, jeśli cenisz sobie ład i harmonię. Wnętrza urządzone w tym stylu cechuje prostota i spokój, które z pewnością pozytywnie będą wpływać na Twoje samopoczucie. Styl minimalistyczny to jednak nie tylko rozwiązania estetyczne – podejście minimalistyczne zakłada między innymi posiadanie niewielkiej liczby przedmiotów, za to o wysokiej jakości i wysoko ceni praktyczność zarówno aranżacji, jak i projektów mebli. 

Jakie kolory dobrać do minimalistycznego salonu?

W minimalistycznych wnętrzach przeważają zazwyczaj dwie barwy: biel i czerń. Utrzymanie wąskiej palety kolorów skutkuje wrażeniem ładu i struktury, którą przełamać można dodatkami w kontrastujących, odważnych barwach. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie nie będzie sprawiać wrażenia sterylnego, a jego charakter staje się bardziej artystyczny.

Jakie meble do minimalistycznego pokoju dziennego?

Meble w pomieszczeniach minimalistycznych charakteryzują się nowoczesnymi formami i wysoką praktycznością. Modne są wykończenia na połysk lub całkowicie matowe – jak widać, cenione są ekstrema, nic nie pozostaje pośrodku. Wybierając meble do pomieszczeń minimalistycznych, warto trzymać się jednego schematu estetycznego – koloru czy kształtu brył, który będzie stanowił harmonijną podstawę, na którą nałożone zostaną kontrastujące dodatki, tak, jak w przypadku palety kolorystycznej. Świetnym pomysłem będzie zagranie teksturą – w minimalistycznym wnętrzu pięknie prezentować się będą narożniki w bieli lub czerni, które przełamane będą welurowymi, kolorowymi poduszkami.

Tradycyjny, klasyczny pokój dzienny

Pokój dzienny urządzony w stylu klasycznym będzie bechawał się elegancją i klasą. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania i ponadczasowe projekty, z pewnością spodoba Ci się aranżacja pokoju dziennego w tym stylu. 

Paleta kolorów w klasycznym salonie

Wybierając paletę kolorów, warto trzymać się neutralnych barw – na ściany polecamy raczej beż lub szarości, aniżeli czystą biel. Popularnymi rozwiązaniami są również wykończenia kamienne lub drewniane na ścianach. Posadzki w stylu klasycznym utrzymane są często w ciemniejszych odcieniach i wykonane z drewna egzotycznego. Jeśli masz możliwość, to świetnym pomysłem będzie zbudowanie klasycznego, kamiennego kominka, który ociepli przestrzeń salonu i świetnie wpisze się w tradycyjną stylistykę. 

Meble w modnym, nowoczesnym stylu

Do wyposażenia salonu w nowoczesnym, zgodnym z aktualnymi trendami stylu polecamy meble Wójcik. Ta posiadająca ugruntowaną pozycję na rynku polska firma w swojej ofercie posiada wiele pięknych mebli, które znakomicie prezentować się będą we współczesnych wnętrzach. Ich jakość zagwarantuje, że będziecie mogli cieszyć się pięknym wystrojem przez długie lata. W salonie nie może zabraknąć eleganckiej witryny na zastawę, prostej i solidnej biblioteczki czy komody, której projekt, choć przystosowany do zamontowania sprzętów elektronicznych, wciąż zachwyca klasą i elegancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here