Rolety zewnętrzne i ich możliwości izolacyjne
Materiały prasowe

Rolety zewnętrzne świetnie spisują się jako ochrona przed wścibskim wzrokiem sąsiadów dla mieszkańców parterowych mieszkań w blokach, ale stanowią też świetną izolację dla okien o ekspozycji południowej i zachodniej. W tym drugim przypadku konieczne jest jednak ich właściwe zamontowanie i zabezpieczenie.

Rolety zewnętrzne – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Roleta montowana poza obrębem mieszkania to nie tylko bezpieczeństwo, ale również poczucie prywatności oraz możliwość zaciemnienia pomieszczeń w ciągu dnia na poziomie, jakiego nie da się uzyskać za pomocą rolet czy żaluzji wewnętrznych. Tylko zewnętrzna roleta może skutecznie odciąć mieszkanie od światła dziennego, ale może także ograniczyć utratę ciepła pod warunkiem, że miejsce pod roletą nie będzie mostkiem termicznym, który znacząco wpłynie na utratę energii cieplnej w mieszkaniu czy domu. 

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne połączone z systemem wczesnego ostrzegania o włamaniu są idealnym rozwiązaniem dla domków sezonowych oraz mieszkań często opuszczanych przez domowników. Może nie tylko chronić, ale i izolować. Nie tylko w przypadku upałów, kiedy można całkowicie ją zasłonić, zmniejszając temperaturę w domu o kilka stopni, ale także nie dopuszczać do dostania się wewnątrz wilgoci i chronić przed wiatrem.

Sposoby montażu rolet zewnętrznych

W przypadku budynków wielorodzinnych rolety zewnętrzne zwykle są montowane w otworze okiennym, bo to znacząco wpływa na estetykę elewacji. Niestety takie rozwiązanie także znacznie zmniejsza powierzchnię przeszklenia okna. Zawsze więc warto montować rolety zewnętrzne w prefabrykowanych nadprożach okiennych i dokładnie wykonać izolacje cieplne. 

Folia dla poprawy termoizolacji

Do docieplenia miejsca pod roletami świetnie nada się mata Aluthermo, czyli rodzaj  innowacyjnej folii, w całości zgrzewany termicznie. Mata Aluthermo Quattro składa się z dwóch bardzo cienkich warstw polerowanego aluminium, które zostały zabezpieczone przed utlenianiem. Całość zamknięta jest w samogasnącej folii polietylenowej – taka konstrukcja sprawia, że mata idealnie izoluje nie tylko od wilgoci, ale również od zimna, co więcej gwarantuje też doskonałą paroizolację. Warstwa folii z czystego aluminium ma grubość 30 mikrometrów i jest zabezpieczona przed utlenianiem. 

aluthermo quattro
fot. sklep.grupamagnum.eu

Tego typu folia świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku docieplania rolet, ale też dachów, ścian i podłóg. Dlaczego folia jest dobrą alternatywą dla wełny szklanej przy dociepleniu poddaszy? Otóż jej opór cieplny i właściwości termoizolacyjne odpowiadają wełnie szklanej o grubości 20 cm i lambdzie 0,004 W/m. Dlatego świetnie sprawdzi się także w izolacji garaży, ociepleniu sufitów w piwnicach, stropodachów, a nawet łodzi, hal namiotowych oraz klimatyzacji i wentylacji. Działająca na zasadzie refleksu cieplnego folia to doskonałe rozwiązanie, warto jednak pamiętać, że by było skuteczne, musi być zamontowane w odpowiedni sposób. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here