przez lata.

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu każdego człowieka. Przesypiamy bowiem około jednej trzeciej czasu spośród naszego całego życia. Musi być przede wszystkim funkcjonalna, komfortowa, wygodna i stwarzać odpowiednie warunki do relaksu. Sypialnia jest miejscem, gdzie możemy odprężyć się po trudach dnia, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Uchodzi za nasz bezpieczny azyl i spokojną oazę, gdzie możemy się skryć przed całym światem. By sypialnia mogła wypełniać wszystkie te funkcje, czyli być zarazem komfortowa i dobrze wpisująca się w nasze potrzeby i gusta, musi być przede wszystkim dobrze zaaranżowana.
Cechy sypialni
Dobrze urządzona sypialnia powinna tylko nam pomóc w codziennym wyciszeniu się i po prostu w odpoczynku. Byśmy mogli każdy nowy dzień przywitać odprężeni oraz z szerokim uśmiechem na twarzy. Przyjęło się, że sypialnie urządzane są w kolorach jasnych, ewentualnie pastelowych. Podobno otaczając się tymi barwami jesteśmy w stanie bardziej wypocząć. Oczywiście, jak wszystko, tak i ludzie są bardzo różni. Tym bardziej, jeżeli chodzi o aranżacje domów i mieszkań. Tutaj różnimy się w ogromnym stopniu. Moda zwraca uwagę i bierze poprawkę także na naszą różnorodność. Wie, że istnieją ludzie lubiący kolory jasne, ale są także ci, zafascynowani ciemnymi kolorami na ścianach w swoich wnętrzach. W związku z pojawiającymi się rozmaitymi trendami na ciemne kolory panujące w naszych domach, mieszkaniach, a także w naszych strefach relaksu, pojawił się zatem problem – jak jednocześnie nie rezygnować ze ścian pomalowanych na ciemny kolor, taki jak na przykład butelkowa zieleń i przy tym poruszać się na co dzień we względnie jasnym pomieszczeniu, które nie przytłacza?
Białe meble do sypialni – dlaczego stały się modne?
Białe meble do sypialni są ciekawym sposobem, aby odświeżyć wnętrze i zdecydowanie je rozjaśnić. Dzisiaj nie jesteśmy zmuszeni do malowania i aranżowania wnętrz tylko w jasnych kolorach. Obecnie, modne stają się powoli barwy ciemniejsze. Przy pomalowaniu sypialni, bądź jakiegoś innego pomieszczenia w domu na kolor na przykład podobny do butelkowej zieleni, albo mający dużo wspólnego z błękitem królewskim, możemy łatwo z przytulnego wnętrza uczynić smutną i ponurą jaskinię. Możemy zakupić takie meble. Branża meblarska podchwyciła ten trend na białe meble i zaczęła produkować je w różnych rozmiarach, wzorach i wariantach.
Białe meble – kupić czy odnowić?
Dzisiaj popularne sklepy meblowe posiadają szeroką gamę mebli dostępną właśnie w kolorze białym. Aranżując swoją nową sypialnię, warto wziąć pod uwagę ich ofertę i poważnie prześledzić. Sklepy meblowe oferują dzisiaj cały szereg wzorów i kolorów. Ze względu na duże zróżnicowanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybierzemy przystający do naszych zapotrzebowań, wymagań, potrzeb i gustu mebel, który będzie później stał na honorowym miejscu w naszym domu.
A może warto odnowić swoje stare meble? Wiekowe meble z duszą wpasowane w nowoczesne aranżacje wnętrz coraz bardziej zyskują na popularności. W ostatnim czasie w Internecie, w czasopismach i w telewizji natrafić można na mnóstwo rozmaitych poradników o tym, w jaki sposób odnowić stare meble. Wszystko to przez coraz to bardziej narastający trend na dostosowanie wyposażenia wnętrz do swoich potrzeb. Bardzo często takie stare i zabytkowe meble zyskują swój nowy blask i zaczynają prezentować się naprawdę zjawiskowo, gdy występują w naszych domach pomalowane na kolor biały. Biorąc jeszcze pod uwagę różne ornamenty i zdobienia, które przeważnie posiadają stare meble, możemy stworzyć prawdziwe perełki, które na pewno wzbudzą zachwyt wśród naszych znajomych i rodziny. A wystarczy przecież tylko kilka złotych, trochę chęci, pracy i wspaniały pomysł, a nowy mebel możemy mieć na wyciągnięcie ręki… lub pędzla.
Zalety białych mebli:
1) zdecydowanie rozjaśniają wnętrza – biorąc pod uwagę miejsca niedoświetlone odpowiednio lub po prostu nasze uwielbienie do zimnych i ciemnych odcieni ścian – białe meble będą idealnym rozwiązaniem
2) nie kosztują zbyt dużo – przy obecnej konkurencji panującej na rynku meblarskim, białe meble możemy mieć w swoich domach uiszczając coraz niższe kwoty.
3) białe meble są dobrą podstawą do osiągnięcia innych kolorów – białe meble przestały być modne? Nic straconego. Bardzo łatwo można przemalować je na inny, zdecydowanie modniejszy kolor.
4) pięknie prezentują się na biało stare meble – jeżeli mamy w swoich domach meble wiekowe, które tylko zbierają kurz na naszych strychach lub w naszych piwnicach, może warto pomyśleć o ich odnowieniu właśnie na kolor biały. Co możemy odnawiać – jakie meble? Dosłownie wszystkie, na jakie tylko mamy ochotę. Mogą to być zarówno stoły, stoliczki, toaletki i biurka, jak i dużo większe szafy, komody i inne elementy wyposażenia wnętrz.
5) można łatwo wpasować je we wnętrze – ponieważ biały kolor jest barwą pasującą niemal do wszystkiego. W połączeniu z butelkową zielenią na ścianach oraz złotymi elementami wyposażenia naszego wnętrza, możemy łatwo sprawić, że nabierze ono bardziej eleganckiego charakteru.
Wady białych mebli:
Jak meble w każdym kolorze, białe meble mogą posiadać również wady. Są to między innymi:
1) konieczność częstego sprzątania – meble w kolorze białym mają to do siebie, że bardzo zbierają zabrudzenia i szybko widać na nich kurz.
2) przy nagromadzeniu ciemnych dodatków i złym naświetleniu pomieszczenia, mogą nie wystarczyć do jego rozświetlenia.
Mimo, że białe meble obok zalet (takich jak możliwość łatwego dopasowania ich do innych elementów wystroju wnętrza, przystępnej ceny, czy zdecydowanego udziału w rozjaśnieniu ciemnych wnętrz), posiadają także i wady, to warto jest się na nie zdecydować. Prezentują się naprawdę pięknie w każdym wnętrzu, zarówno urządzonym w starym, jak i w nowoczesnym stylu. Białe meble zostały docenione przez branżę meblarską, rozmaitych projektantów mebli i wnętrz, ale także przez zwykłych konsumentów. Gdy dostrzegli oni ich ponadczasowość, zapanowała istna moda na meble w kolorze białym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here