Podłoga idealna dla dziecka

0
335

Urządzając pokój dla dziecka, zazwyczaj myślimy o kolorze ścian, meblach i dodatkach. Często nie zastanawiamy się nad rodzajem podłogi, podłoga po prostu jest. A przecież zanim się obejrzymy, niemowlę zamieni się w żywiołowego kilkulatka. Podłoga powinna być bezpieczna i odporna na zabrudzenia.

Podłoga z myślą o przyszłości

Wykładzina jest często stosowanym rozwiązaniem w dziecięcych pokojach. Ma jednak to do siebie, że może łatwo się pobrudzić, przetrzeć lub stracić kolor. Może być, zatem, tymczasowym rozwiązaniem. Podłoga, natomiast, musi być trwała. Wybierając podłogę z myślą o dziecku, należy przewidzieć różne scenariusze. Na rynku budowlanym znajdziemy szeroką ofertę podłóg. Dużym wyborem i fachową pomocą dysponują, między innymi, https://www.podlogiswiata.pl/.

Podłoga to podstawa, w każdym znaczeniu tego słowa

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka – z tym zgodzi się każdy rodzic. Maluch raczkuje, stawia pierwsze kroki, biega, skacze, czołga się, turla itp. Powierzchnia, na której wykonywane są te wszystkie czynności, nie może być śliska. Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Podłoga powinna pomagać w zapewnieniu higieny, bo małe dziecko wkłada do ust wszystko, co napotka na drodze. Podłoga musi także wytrzymać „okres twórczy”, czyli być odporna na farby, pisaki i plastelinę.

Postawić na modę czy na funkcjonalność?

Wygląd podłogi, chociaż mniej istotny od bezpieczeństwa, nadal jest ważny. Ostatnio w modzie są płytki ceramiczne. Ich bogate wzornictwo sprawia, że pojawiają się nawet w dziecięcych pokojach. Pomimo poprawy jakości, wiele osób wciąż kojarzy takie rozwiązanie wyłącznie z kuchnią i łazienką. Alternatywą dla ceramiki może być podłoga winylowa, doskonale imitująca kamień, drewno i inne struktury. Niewątpliwą zaletą winylu jest jego cena, łatwość montażu, a także odporność na ścieranie.

Co z tym dziecięcym pokojem?

Podłoga winylowa jest łatwa w utrzymaniu czystości, a także ciepła, cicha i antypoślizgowa. Wciąż popularne są panele, ze względu na łatwość ułożenia na każdej powierzchni, i równie łatwy demontaż. Jednym z minusów jest słabe wyciszenie, co należy wziąć pod uwagę planując dziecięcy pokój. Dobrym rozwiązaniem może być naturalny parkiet. Jest to dosyć droga inwestycja, ale na pewno opłacalna. Prawdziwe drewno jest materiałem przyjaznym dziecku, zachowuje dobrą izolację termiczną, jest stabilne i nie przyciąga kurzu.

Zawsze można poradzić się ekspertów

Szeroka oferta sklepów, takich jak Podłogi Świata, z pewnością ułatwi wybór odpowiedniej podłogi. Sklep dysponuje różnymi rodzajami powierzchni, są to, m.in. panele, parkiet, laminaty i wiele innych. Można też dowiedzieć się jakie podłogi są najchętniej wybierane przez klientów, poznać ich właściwości, wady i zalety. Przede wszystkim, można też się przekonać, że moda i funkcjonalność nie muszą się wzajemnie wykluczać. Praktyczna i bezpieczna, a jednocześnie piękna podłoga to idealne rozwiązanie do dziecięcego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here