Niezbędnik podróżnika – w czym przydają się ręczniki szybkoschnące?

0
1325

Jak wiadomo, wyruszając w trasę, trzeba zrezygnować w wielu komfortów swojego codziennego życia. Doświadczeni turyści wiedzą jednak, że na rynku odszukać można liczne, wyspecjalizowane akcesoria, które znacznie ułatwiają pobyt z dala od domu, a nawet z dala od cywilizacji. Największym wyzwaniem są tu campingi oraz biwaki, gdyż trwają one czasem nawet kilka tygodni! Aby być w stanie prawidłowo zadbać o swoją higienę, bez konieczności noszenia z sobą ogromnego bagażu, należy wyposażyć się w sprzęt dostosowany do polowych warunków.

Mianowicie, polecane są tu zaawansowane ręczniki szybkoschnące. Akcesoria te szybko zyskują popularność wśród entuzjastów długich wycieczek, gdyż wykazują nieprawdopodobne właściwości, które czynią z nich praktyczny dodatek do standardowego ekwipunku turysty.

Czym tak właściwie są ręczniki szybkoschnące?

Ręcznik szybkoschnący, jak sama nazwa wskazuje, to ręcznik, który szybciej wyzbywa się wsiąkniętej między jego włókna wody. W zdecydowanej większości przypadków, akcesoria te wykonane są ze specjalnej mikrofibry, która doskonale absorbuje wilgoć, a jednocześnie pozwala jej swobodnie odparować.

Niezwykłe właściwości mikrofibry!

To jednak nie wszystko! Chociaż głównym atutem ręczników szybkoschnących jest ich przyspieszony proces osuszania, nie powinno się zapominać, że jest to sprzęt zaprojektowany specjalnie z myślą o wycieczkach. Aby jak najlepiej spisać się w terenie, ręczniki szybkoschnące wyróżniają się także:

  • Ponadprzeciętną trwałością – Mikrofibra jest stosunkowo wytrzymałym tworzywem, które z pewnością zniesie nawet długą eksploatację. W przypadku wykonanych z niej ręczników, nie trzeba obawiać się o przypadkowe przetarcie lub starganie materiału.

  • Higienicznością – Drobne włókna mikrofibry nie stanowią optymalnych warunków dla rozwoju bakterii, dlatego produkty z niej wykonane powinny być dość łatwe do utrzymania w czystości.

  • Pakownością – Ręczniki szybkoschnące są także niesamowicie lekkie i łatwe w składaniu. Większość egzemplarzy zmieści się nawet w podstawowym bagażu, nie stanowiąc większego obciążenia dla użytkownika.

  • Wysokim parametrem chłonności – Mikrofibra, dzięki swojej unikalnej strukturze, jest w stanie wchłonąć znacznie więcej wilgoci, niż ma to miejsce w przypadku standardowych ręczników. Właściwość ta jest wykorzystana w pełni wśród sprzętów przeznaczonych dla turystów.

Reasumując, ręczniki szybkoschnące z pewnością stanowią doskonały nabytek dla każdego biwakowicza – nie są one szczególnie drogie, natomiast ich wyjątkowe właściwości bez wątpienia okażą się nieocenione w podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here